رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۰۹ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۳ | کد خبر : 7599
 • قیمت نفت به ۳۴ دلار رسید

  به گزارش وعده صادق به نقل از رویترز، در حالی که امیدها به توافق بین صادرکنندگان مهم نفت برای کاهش تولید اندکی افزایش یافته، قیمت نفت امروز افزایش یافت.

  بسیاری از سرمایه گذاران فکر می کنند توافق برای کاهش مازاد عرضه که موجب سقوط قیمت ها شده امکان پذیر است. قیمت نفت خام همچنان در مسیر افزایش قابل توجه در هفته جاری قرار دارد.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در معاملات امروز 21 سنت افزایش یافت و به 34 دلار و 10 سنت رسید.

  قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز 21 سنت افزایش یافت و به 33 دلار و 43 سنت در هر بشکه رسید.
  آرکادی دوورکوویچ، معاون نخست وزیر روسیه روز جمعه گفت، تولید نفت روسیه ممکن است در نتیجه کاهش سرمایه گذاری کاهش یابد، اما دولت برای برقراری توازن در بازار مداخله نخواهد کرد.
  این سخنان احتمالا به گمانه زنی ها درباره مشارکت تولید کنندگان عضو و غیرعضو اوپک برای کاهش تولید که روز پنجشنبه از سوی الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه مورد اشاره قرار گرفته بود، پایان می دهد.

  اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند هنوز شانس چنین توافقی وجود دارد.
  پس از آنکه روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که عربستان بزرگترین تولید کننده اوپک پیشنهاد کاهش 5 درصدی تولید را مطرح کرده، قیمت نفت 8.2 درصد افزایش یافت.

  موسسه جفریز روز جمعه در واکنش به اظهار نظر اخیر مقام روسی در یادداشتی نوشت: «هرچند از نظر ما این نتیجه غیرمحتمل است، اما کاهش 5 درصدی تنها از سوی عربستان  و روسیه برای نزدیک تر کردن بازار به توازن کافی خواهد بود.»

  آمارهای منتشر شده از صادرات نفت ایران نشان می دهد که نمی توان پایانی برای مازاد عرضه متصور بود، مگر اینکه اقدامی جمعی از سوی همه صادر کنندگان عمده صورت گیرد.

  منبع: تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار