رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۱۴ | کد خبر : 8005
 • دادستان دادگاه‌های عمومی و انقلاب ابرکوه:

  برخورد قاطع با تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی/با هیچ‌کس مماشات نداریم

  انتخابات

  به گزارش وعده صادق از ابرکوه، علی‌محمد دشتکیان عصر امروز در سومین جلسه ستاد رسیدگی به جرائم انتخاباتی ابرکوه با حضور خبرنگاران با اشاره به نقش رسانه‌ها در جهان اظهار داشت: به همین دلیل رسانه‌ها را یکی از قوای کشور می‌دانند و همین مسئله مسئولیت بیشتری را در آگاهی دادن درست و به‌جا متوجه آنان می‌کند.

  وی افزود: اعتقاد داریم که رسانه‌ها به‌ موازات یک دانشگاه به شکوفایی فرهنگی کمک و علاوه بر آن، مخاطبان را به اندیشه وادار کنند.

  دشتکیان ادامه داد: آن‌ها نه‌تنها نباید بحران‌آفرینی کنند؛ بلکه باید به‌عنوان بازوی نظام باعث پیشگیری از وقوع جرائم باشند.

  وی اضافه کرد: در انتخابات، قانون فصل‌الخطاب همگان است و دادگستری ضمن آنکه هیچ دخالتی در امر انتخابات ندارد ولی موظف است در زمینهٔ پیشگیری از تخلفات گام بردارد که این مسئله هم به قبل، هم به زمان انتخابات و هم به بعد از انتخابات مربوط می‌شود.

  دشتکیان اضافه کرد: تشکیل ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم انتخاباتی نیز در همین زمینه صورت گرفته ‌و قوه قضائیه در بررسی تخلفات با همه یکسان برخورد می‌کند و با هیچ‌کس مماشات نداریم.

  وی با برشمردن برخی از تخلفاتی انتخابات که ممکن است از سوی دستگاه‌ها، اشخاص و رسانه‌ها انجام شود ابراز داشت: رسانه‌ها باید در مسیر اطلاع‌رسانی درست تمام تلاش خود را به کار بگیرند تا جرمی از جانب آن‌ها اتفاق نیفتد، اگرچه به رسانه‌های شهرستان ابرکوه که با کمترین چشمداشت برای اطلاع‌رسانی تلاش می‌کنند اعتماد داریم، ولی بازهم آنان را به رعایت مقررات توصیه می‌کنیم.

  دشتکیان افزود: به رسانه‌ها  بازوهای توانمند دستگاه‌های اجرایی و خود نگاه می‌کنیم.

  این مسئول قضایی در مورد فعالیت‌های انتخاباتی که در فضای مجازی انجام می‌شود گفت: این فضاها مورد رصد دستگاه‌های ذی‌ربط است و چنانچه تخلفی صورت بگیرد مانند دیگر رسانه‌ها با آن برخورد می‌شود.

  منبع: فارس

  انتهای پیام/

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار