کد خبر : 84388
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶ - ۶:۳۳
65 اشتراک

سیاستمداران لبنانی همسو با ریاض با حضور در سفارت سعودی ولیعهدی محمد بن سلمان را تبریک گفتندالحریری روز دوشنبه با حضور در سفارت سعودی پس از امضای دفتر یادبود ولیعهدی محمد بن سلمان گفت: لبنان در کنار عربستان سعودی خواهد بود همچنان که پیش از این نیز در کنار این کشور قرار داشت.
وی ضمن تبریک به محمد بن سلمان انتصاب او به عنوان ولیعهد را آغاز «دوره جوانان» خواند و اظهار امیدواری کرد که این مساله برای عربستان و جهان عرب «مایه خیر و برکت» باشد.
«تمام سلام» نخست وزیر پیشین لبنان نیز با حضور در سفارت عربستان و امضای دفتر یادبود گفت: عربستان نقش مثبتی در لبنان داشته است و هیچ کس نمی تواند یک مورد بگوید که سیاست های این کشور باعث اذیت کسی شده است و ما خوشبختیم که در کنار این کشور هستیم.
همچنین هیاتی از حزب «نیروهای لبنانی» به نمایندگی از«سمیر جعجع» رهبر این جزب و شخصیت هایی چون «غسان حاصبانی» وزیر بهداشت عمومی، «محمد کباره» وزیر کار، «عبداللطیف دریان» مفتی اهل سنت، و چندتن از سیاستمداران و نمایندگان پارلمان از جمله «نجیب میقاتی»، «فواد السنیوره»، «اشرف ریفی»، «آنطوان بوخاطر»، «فادی کرم»، «شانت جنجنیان»، «جوزف المعلوف» در سفارت سعودی حاضر شدند.
«ولید البخاری» کاردار سفارت عربستان در غیاب سفیر این کشور از میهمانان استقبال کرد.
حدود یک ماه پیش «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی ضمن برکناری «محمد بن نایف»، پسرش محمد را به عنوان ولیعهد منصوب کرد.
خاورم**۲۰۵۴
انتشاردهنده: محمد خواجوئی

انتهای پیام /*

  • سياسي
  • عربستان
  • لبنان

newsroom@irna.ir

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir