• تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۳ | کد خبر : 8458
 • عضو کمیسیون بودجه مجلس، با بیان اینکه تحر‌یم‌های داخلی وسیع‌تر از تحریم خارجی است، گفت: در کنار تلاش برای رفع تحریم های خارجی، باید برای رفع تحریم های داخلی از قبیل بوروکراسی، کمر همت بست.

  http://media.mehrnews.com/old/Larg1/1392/05/15/IMG11153173.jpg

  رضا عبداللهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور، ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر، با اشاره به اینکه با عدم ثبت نام در دوره دهم این آخرین نطق میان دستور اینجانب در طول ۲۸ سال حضور مداوم در مجلس شورای اسلامی است، گفت: ۲۸ سال دوره خدمت من به ریاست کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و تلفیق گذشت که امیدوارم مفید واقع شده باشد.

  وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران طی ۳۷ سال گذشته با وجود دشمنی های گسترده شرق و غرب در همه عرصه ها به جز دو حوزه فرهنگ و اقتصاد، دستاوردهای عظیم و گرانبهایی داشته که برای رفع این دو ضعف، طی سال های آینده با استعدادهای فراوان کشورمان، بسته های پیشنهادی را به برخی مسئولان تأثیرگذار ارائه کردم.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به خلاصه این بسته پیشنهادی که با عنوان «برخی از پیش‌نیازها و الزامات برون‌رفت از رکود و کاهش نرخ تورم و بیکاری و تحقق اقتصاد مقاومتی و پیشرفت همه جانبه کشور» است، گفت: شرط لازم، داشتن عزم و اراده جدی برای تحقق خواسته ها، شرط کافی برای رسیدن به فهم و درک مشترک و اجماع اداره کنندگان اصلی کشور در چند اصل اساسی لازمه پیشرفت، حول محور خط امام(ره) و رهبری است.

  عبداللهی به بیان موارد اصول اساسی پیشرفت پرداخت و بیان کرد: داشتن راهبرد بلندمدت برای اداره کشور با رویکرد هزینه کمتر و کارایی بیشتر که به این منظور تشکیل احزاب فراگیر قانونی برای داشتن برنامه بلندمدت و تیم هماهنگ الزامی است؛ چرا که مجلس با ۲۹۰ سلیقه هیچگاه موفق نمی‌شود که این موضوع برای دولت و شوراها نیز صدق می کند.

  وی با بیان اینکه تلاش گسترده برای رفع کامل تحریم های خارجی نیز از اصول دیگر پیشرفت است، یادآور شد: ضمن ارج نهادن به دستاورد بسیار ارزشمند مذاکرات هسته ای و تشکر و قدردانی از مقام معظم رهبری و رئیس جمهور و دکتر ظریف و تیم مذاکره کننده که کشور را از گردنه سختی عبور دادند، با حفظ ارزش ها باید کلیه تحریم ها و موانع پیشرفت از سر راه ملت برداشته شود.

  نماینده مردم ماهنشان در مجلس افزود: در کنار تلاش برای رفع تحریم های خارجی، باید برای رفع تحریم های داخلی که با عناوین بوروکراسی، دیوانسالاری، نظارت‌ها، قوانین و مقررات ناکارآمد، آیین‌نامه های اجرایی فلج کننده و تحریم های ظالمانه پر از فساد و همراه با اعمال سلیقه و زمان‌بر اخذ مجوزها مورد شناسایی قرار گرفته است، باید کمر همت ببندیم؛ زیرا عمق و وسعت تحریم های داخلی را وسیع تر از تحریم های خارجی است و تیمی قوی تر از مذاکرات هسته ای برای رفع تحریم های داخلی لازم است.

  عبداللهی با بیان اینکه چرخه پیشرفت در همه کشورها عبارت از سرمایه گذاری، تولید، فروش، سود و مالیات است، تاکید کرد: رشد سرمایه گذاری و بهره‌وری نیازمند وجود امنیت و ثبات سود است؛ ضمن اینکه سیل سرمایه به کشوری سرازیر می شود که در آن امنیت، ثبات و سود از سایر کشورها بیشتر باشد لذا تا زمانی که رتبه کسب و کار از ۱۱۸ به زیر ۱۰ کاهش نیابد فضای کشور برای سرمایه‌گذاری مساعد نمی‌شود و تنها با رفع تحریم های خارجی راه به جایی نمی‌بریم، چرا که برخی کشورهای دیگر نیز در تحریم نیستند، اما وضع اقتصادی خوبی ندارند، از این رو تا امنیت و سود در کشور ما نسبت به کشورهای همسایه و منطقه بیشتر نباشد، رشد سرمایه‌گذاری و اقتصادی و پیشرفت غیرممکن خواهد بود.

  وی در خصوص وظایف دستگاه های حاکمیتی و دولت در قوانین دائمی گفت: قوانین پنجساله و بودجه باید به مدیریت تنظیم عرضه و تقاضای کالاها یا خدمات با ایجاد بستر رقابت سالم و اعمال قیمت های واقعی با ارز تک نرخی محدود شود همچنین برای پیشرفت سریع قائده رقابت سالم و الگوی قیمت کمتر و کیفیت بهتر و سرعت بیشتر باید در کشور نهادینه شود.

  عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: سرمایه های محدود و منابع کمیاب کشور به غیر از نیازهای ضروری و استراتژیک که قابل تأمین از خارج از کشور نیست، صرفا باید به سرمایه گذاری های سودآور هدایت و مدیریت شود و به جای ۸۰ میلیون نفر باید برای ۸۰۰ میلیون نفر تولید کنیم که سودآوری بیشتر، مالیات، صادرات و ارزآوری بیشتر باید در دستورکار حاکمیت قرار گیرد.

  عبداللهی ادامه داد: کلیه سرمایه گذاری های با ارزش افزوده های منفی باید در اسرع وقت متوقف شود؛ ضمن اینکه قبول رقابت‌پذیری، رکن اصلی اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن ۹۲ ابلاغ فرمودند.

  وی با بیان اینکه تعرفه بیش از نرخ متوسط و موثر کالاها که موجب اتلاف منابع و عدم کارایی، فساد، قاچاق، گرانی و بیکاری می شود طی ۵ سال آینده باید حداکثر به متوسط نرخ تعرفه کاهش یابد، خاطرنشان کرد: در نهایت رفتار و گفتار مسئولان باید اصول اخلاقی و احترام به پیشکسوتان، وحدت، نظم پذیری، سخت کوشی و عشق به کار و احترام به حقوق شهروندان و میل به ارائه کارهای بهتر برای آینده بهتر را بپذیرد و در خود نهادینه کند که پیشرفت بدون رعایت این اصول غیرممکن است.

  منبع : مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عملیات آزادسازی موصل انقلاب اسلامی اجازه نداد رژیم صهیونیستی گسترش پیدا کند/مدافعین حرم تا تحقق اهداف، دفاع مسلحانه را ادامه می‌دهند آخرین رقم فروش فیلم‌ها / گیشه داغ است؟ دیدار خداحافظی سفیر ایران با وزیر خارجه بلاروس برگزار شد این فوتبال کشته هم خواهد داد/ نمیر پدر ... خداحافظی استقلال با روزهای تلخ/ پیروزی آبی‌پوشان برابر سایپا عکسی زیبا در حاشیه نبرد موصل یکی از نادرترین اتفاقات آسمانی +عکس بار سنگین ترافیک در آزادراه های البرز اعتراض لیدرهای استقلال به فحاشی تماشاگران علیه پرسپولیسی‌ها/ داور چهارم مانع تقسیم خوشحالی منصوریان با انصاری شد دولت به دلیل نگرانی از برخی افشاگری‌ها درباره صندوق ذخیره فرهنگیان «فانی» را برکنار کرد/ تغییرات کابینه کاملاً انتخاباتی بود یک تن از مجروحان حادثه تروریستی کرکوک شهید شد به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر جمعیت کشور یک عضو خواهیم داشت راهپیمایی گسترده مردم بحرین در حمایت از شیخ «عیسی قاسم» بهینه سازی تجهیزات مخلوط کن واحد گندله سازی شرکت فولاد مبارکه عکس/ تسلط کامل نیروهای عراقی بر اوضاع امنیتی کرکوک بهترین نرم افزارها از نگاه کاربران/ لبخند این نوزاد نارس سوژه رسانه ها شد/ زندگی در فرکانس ماکروویوها رصد ناوگان جنگی روسیه در جریان عبور از کانال مانش در جنوب انگلیس فیلم/ فکرمیکنند ازامام علی باغیرت ترهستند_ شیعه های تقلبی نابودی داعش در گرو نابودی آل‌سعود است