رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۴۳ | کد خبر : 8517
 • انتخابات در آمریکا :

  کلینتون و کروز پیروز انتخابات درون حزبی آیووا

  کروز قانون گذار محافظه کار ایالت تگزاس 28 درصد آراء و ترامپ نفر شماره یک جمهوری خواهان، 24 آراء را به خود اختصاص داد. مارکو روبیو سناتور ایالت فلوریدا نیز 23 درصد آراء را به دست آورد.

  تد کروز و هیلاری کلینتون در اولین گام از انتخابات درون حزبی  در ایالت آیووا موفق شدند رقبای خود را پشت سر بگذارند.

  کروز قانون گذار محافظه کار ایالت تگزاس 28 درصد آراء و ترامپ نفر شماره یک جمهوری خواهان، 24 آراء را به خود اختصاص داد. مارکو روبیو سناتور ایالت فلوریدا نیز 23 درصد آراء را به دست آورد.

  براساس گزارش‌های منتشره، کلینتون با اختلافی بسیار اندک نسبت به سندرز، در انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت آیووا به پیروزی رسید.

  این در حالی است که رقابت میان نامزدهای دموکرات نیز در ایالت آیووا بسیار نزدیک بود. پس از شمارش 88 درصد از آراء، هیلاری کلینتون 49.9 درصد و برنی سندرز 49.4 درصد آراء را به خود اختصاص داده بودند.

  تد کروز سناتور امریکایی در ایالت آیووا موفق شد دونالد ترامپ و مارکو روبیو رقبای خود را پشت سر گذارد. (عکس از خبرگزاری فرانسه)

  شبکه‌های تلویزیونی سی‌ان‌ان، فاکس نیوز، ام‌اس‌ان‌بی‌سی و ای‌بی‌سی نیوز همگی پیشتر پیش بینی کرده بودند که کروز سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس در انتخابات درون حزبی آیووا می تواند ترامپ و روبیو را شکست دهد.

  به گفته کارشناسان، آغاز قدرتمند کروز و روبیو در انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان، زنگ خطری برای ترامپ به شمار می‌آید؛ در نظرسنجی‌های ماه‌های گذشته، اغلب ترامپ که ثروتمندترین نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا محسوب می‌شود، در صدر فهرست نامزدهای جمهوری خواه بوده است.

  از سوی دیگر در جبهه دموکرات، در هفته‌های اخیر سندرز توانسته فاصله‌اش را به کلینتون نزدیک کند.

   

  منبع : پرس تی وی

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار