کد خبر : 88010
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
67 اشتراک
آخرین عناوین

ارائه تسهیلات ۱.۵میلیارد دلاری توسعه اشتغال روستایی و عشایری منتظر شورای نگهبان – خبرگزاری تسنیمعبدالمهدی بخشنده در گفت و گو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: در چند سال اخیر  ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کمک خیلی خوبی به بخش کشاورزی کشور  است.

وی افزود: در مجلس همچنین یک و نیم میلیارد دلار تصویب شده است که در اختیار توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری قرار گیرد.

جهاد کشاورزی طرح‌های خود برای استفاده از تسهیلات ۱٫۵میلیارد دلاری را  ارائه داد

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: این لایحه در مجلس (با قید یک‌فوریت) تصویب شد اما هنوز ابلاغ نشده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این لایحه برای مناطق روستایی و عشایری است بخش کشاورزی نیز حتماً از این  تسهیلات بهره‌مند خواهد شد و ما طرح‌های خود را به سازمان برنامه و بودجه ارائه داده‌ایم.

بخشنده گفت: ۱۲ طرح در زمینه‌های صنایع غذایی، گیاهان دارویی، پرورش آبزیان و مکانیزاسیون در اختیار سازمان  برنامه و بودجه کشور قرار گرفته است.

تسهیلات ۱٫۵میلیارد دلاری اشتغال توسعه روستایی و عشایری در شورای نگهبان

وی با ابراز رضایت از تصویب این طرح دولت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مجلس لایحه دولت را برای استفاده از یک و نیم میلیارد از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال در مناطق روستای و عشایری موافقت کرده است و اکنون در شورای نگهبان به سر می‌برد، اما هنوز ابلاغ نشده است.

این مقام مسئول گفت: درصورتی که این قانون ابلاغ شود یکی از بزرگ‌ترین استفاده‌کنندگان  از آن بخش کشاورزی و روستایی کشور است.

بنابراین گزارش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۲ خرداد سال جاری، کلیات لایحه اعطای تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته، عشایری و مرزی را تصویب کردند.

در ماده واحده این لایحه آمده است: در راستای تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به صندوق توسعه ملی اجازه داده می‌شود با هدف توسعه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، معادل ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق را از طریق بانک‌های عامل صرف اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال در روستاها و اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته، عشایری و مرزی نمایند.

آئین‌نامه اجرایی این قانون متضمن شرایط مربوط به نحوه پرداخت تسهیلات، نحوه اجرا، زمان و تضمین بازپرداخت تسهیلات با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

بنابراین گزارش، در چند سال گذشته همچنین ۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی برای ارائه تسهیلات به بخش کشاوری اختصاص می‌یابد.

انتهای پیام/*

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir