افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی


به گزارش گروه اقتصاد میزان به نقل از رویترز، در حالی که پس از سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا و افزایش نگرانی ها از به تعطیلی کشیده شدن دولت امریکا، ارزش دلار کاهش یافته، قیمت طلا امروز افزایش داشت. سرمایه گذاران همچنین منتظر نتایج نشست کنفرانس سالانه بانک های مرکزی در هفته جاری در امریکا می باشند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۱۲۸۵ دلار و ۳۰ سنت رسید. قیمت فلز زرد دیروز نیم درصد کاهش یافته بود.

قیمت طلای امریکا هم برای تحویل در ماه دسامبر به رقم ۱۲۹۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

ترامپ در جمع حامیانش در آریزونا گفت: «اگر ما مجبور باشیم دولت را تعطیل کنیم، (این کار را می کنیم) تا آن دیوار را بسازیم.»

سایر بازارها نیز تحت تاثیر تجمع سالیانه روسای بانک های مرکزی جهت در جکسون هول امریکا قرار داشتند، جایی که قرار است جانت یلن، رئیس فدرال رزرو و ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا سخنرانی کنند.

مارک تو، تحلیلگر بازار طلا گفت: «اکثر فعالان بازار اکنون به دنبال سرنخ هایی از نشست جکسون هول می باشند.»

وی افزود: «مهمترین مسئله در اینجا عوامل بنیادین اقتصادی است… بانک های مرکزی قصد دارند سیاست های پولی خود را انقباضی تر کنند. بنابراین من انتظار رشد قیمت زیادی برای طلا ندارم.»

دراگی همچنین قرار است اواخر امروز در آلمان سخنرانی نماید.

افزایش نرخ بهره در امریکا می تواند موجب افزایش ارزش دلار شود و ارزش اوراق قرضه را افزایش دهد و با بالا بردن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا قیمت فلز زرد را کاهش دهد.

دولت امریکا دیروز تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی به اجرا گذاشت و شرکت ها و اشخاص چینی و روسی را بابت حمایت از برنامه تسلیحاتی پیونگ یانگ هدف مجازات قرار داد.

اما در سایر بازارها، قیمت نقره امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۶ دلار و ۹۴ سنت رسید. قیمت پلاتین در رقم ۹۷۴ دلار و ۸۵ سنت ثابت بود.

انتهای پیام/

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.