• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۲ | کد خبر : 8925
 • رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای:

  استانداردهای ملی شبکه های رایانه ای اجرائی شود

  به گزارش وعده صادق سازمان نظام صنفی رایانه ای، ناصرعلی سعادت در مراسم دهمین سالگرد آغاز فعالیت کمیسیون شبکه سازمان گفت: این استانداردها یکی از ارکان نظام مهندسی شبکه محسوب می شود و با اجرای آن در ساختمان های تجاری،اداری و مسکونی می تواند کسب و کار جدیدی را پیش روی مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای ایجاد کند.
  وی ضمن قدردانی از تلاش های چندساله کمیته کارشناسی سازمان برای ترجمه، بومی سازی و تدوین استانداردهای ملی شبکه برلزوم فرهنگ سازی و بهره گیری از این استانداردها در صنایع مختلف همچون ساخمان تاکید کرد.
  آزاد معروفی، مسئول کمیسیون شبکه سازمان نیز به تشریح عملکرد و فعالیت های کمیسیون شبکه طی سال های اخیر پرداخت و تدوین استانداردهای ملی شبکه را یکی از مهم ترین دستاوردهای این کمیسیون عنوان کرد.
  معروفی با اشاره به تفاهم نامه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در خصوص تدوین این استانداردها گفت: براساس تفاهم نامه، در ابتدای فعالیت سومین دوره هیات مدیره سازمان، کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین این استانداردها تشکیل شد و سازمان موفق شد این استانداردها را به تصویب سازمان ملی استاندارد برساند.
  مسئول کمیسیون شبکه سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران، با تاکید بر این که تدوین این استانداردها، دستاورد بزرگی برای سازمان نظام صنفی رایانه ای، مهندسان و کارشناسان حوزه شبکه های رایانه ای محسوب می شود، گفت: این استانداردها یکی از ارکان نظام مهندسی شبکه محسوب می شود .
  در این جلسه بابک رشیدی، مسئول کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه، به نیاز مبرم مهندسان و مشاوران این حوزه به استانداردهای شبکه های رایانه ای اشاره کرد و به تشریح فعالیت ها و تلاش های این کمیته در ادوار مختلف هیات مدیره های سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران پرداخت.
  در بخش دیگری از این مراسم سهیل مظلوم، نائب ریس پیشین سازمان نظام صنفی رایانه ای به آغاز فعالیت های سازمان در زمینه تدوین استانداردهای حوزه شبکه اشاره و بر لزوم توسعه حضور مهندسان فناوری اطلاعات در رشته مهندسی ساختمان هوشمند تاکید کرد.
  در ادامه این مراسم محمودرضا نظری، معاون شبکه و امنیت سازمان فاوای شهرداری تهران و سیامک سعدآبادی رئیس مرکز تحقیق و توسعه سازمان فاوای شهرداری تهران به عنوان اعضای کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه بر ضرورت کاربردی شدن استانداردهای ملی شبکه در کسب و کار مهندسی ساختمان تاکید کردند.
  در انتهای مراسم با اهدای لوح از فعالیت های کمیته کارشناسی ترجمه و تدوین استانداردهای شبکه تشکر و قدردانی شد.

   

  منبع : تابناک

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  حضور پررنگ تقلبی‌ها در بازار پوشاک/کسب سود کلان از اجناس بی‌کیفیت بیکاری، معضل بزرگ کشور/ نمی‌توانیم پاسخگوی متقاضیان کار باشیم عکس/ رونمایی از شاسی بلند جدید پژو برندگان این مسابقه به کام مرگ می روند +تصاویر سخنان روحانی در همایش روز ملی روستا و عشایر رواج پدیده چند شغلی در کشور/ حداقل حقوق با تورم رشد نکرد از گلایه یک رفیق سابق از نالوطی‌گری روحانی تا تدبیری برای حرف آخری غیر از پول و قدرت برای انتخابات در راه خدمت گاهی نیاز به تثبیت و گاهی نیز تغییر مدیر است درخواست چهره های شناخته شده کشور برای اعزام به سوریه/ معرفی مداحان متقاضی به نیروی قدس سپاه بارش باران در جاده های شمالی و اردبیل آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم ، زنجان سیاهی لشکر های «زوری» در سفر انتخاباتی روحانی! مقصد:خمین عکس/ بازداشت داعشی‌ها در موصل اگر با این ساعت خواب بمانید ۱۰۰ دلار از دست می دهید+ عکس از بلایی که فانی سر آموزش و پرورش آورد تا بلایی که سر فانی آوردند! مهمترین رویدادهای خبری ایرنا از شامگاه جمعه تا صبح شنبه فیلم/ آمریکا خبر دارد که اسرائیل چند کلاهک هسته ای دارد پیامدهای ازسرگیری روابط سوریه و مصر دولت به دنبال تغیرات وزرای ناکارآمد نیست بلکه پیگیر تغییر در نقاط رای ساز است/ مسئولان باید پاسخگوی فساد صندوق ذخیره فرهنگیان باشند ایران خواستار پاسخگویی آمران و عاملان بمباران مردم بی‌گناه کرکوک شد