کد خبر : 89380
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۸:۵۹
69 اشتراک

افزایش ۶۳ هزار تومانی قیمت سکه بهار آزادی/دلار کمترین تغییر را داشت


افزایش 63 هزار تومانی قیمت سکه بهار آزادی/دلار کمترین تغییر را داشتبه گزارش خبرنگار گروه اقتصاد میزان، شهریور امسال، بازار اقتصادی شاهد رویدادهایی مانند کاهش نرخ سود بانکی، افزایش یک باره قیمت طلا و سکه، رشد قیمت یورو نوسان قیمت دلار بوده است.

رویدادهایی که همزمانی آنها با هم گاها سبب تاثیرگذاری بر بازارهای موازی شده و نوسان آنها را شدت یا تضعیف کرده است.

در بازار طلا، هر گرم طلا خام ۱۸ عیار از ابتدا ماه هنوز رشد قیمت ۶ هزار و ۵۳۳ تومانی داشته و از رقم ۱۱۹ هزار و ۱۵۰ تومان به رقم ۱۲۵ هزار و ۶۸۳ تومان رسیده است.

به دنبال این افزایش قیمت، ارزش سکه نیز دست خوش تغییرات شده تا جایی که سکه بهار آزادی هنوز رشد قیمت ۶۳ هزار تومانی و سکه امامی افزایش ۴۵ هزار و ۳۰۰ تومانی داشته است.

محمد کشتی آرا در گفت و گو با میزان در خصوص دلایل افزایش قیمت طلا گفت: افزایش ۳۴ دلاری قیمت جهانی طلا به دلیل کاهش ارزش دلار و نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی، و افزایش قیمت ارز در بازار داخلی از جمله دلایل افزایش قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در کشور بود.

از نظر رئیس اتحادیه طلا و جواهر تغییرات سود بانکی تاثیری در بازار طلا نداشته است.

در بازار یورو نیز تغییرات قیمت طی دو هفته اخیر نشان دهنده رشد ۲۲۸ تومانی بوده که یک فعال بازار ارز در گفت و گو با میزان درخصوص علل افزایش قیمت یورو در چند هفته اخیر و ادامه روند صعودی قیمت ها گفت: دلیل رشد قیمت یورو، نوسان قیمت در بازار جهانی بوده و عوامل داخلی بر این رشد تاثیر به سزایی نداشته است.

در بازار دلار نوسان قیمت در این دو هفته در مقایسه با سایر بازارها کمتر بوده تا جایی که از رقم ۳ هزار و ۸۳۳ تومان به مبلغ ۳ هزار و ۸۷۹ تومان رسیده است.

آلبرت بغزیان کارشناس اقتصادی در گفت‌وگو با میزان در خصوص دلایل نوسان قیمت دلار گفت: همزمانی تعطیلات تابستانی و سفرهای این ایام ،کاهش نرخ سود بانکی و خروج سرمایه از این بازار و ورود آن به بازارهای موازی ، تغییرات قیمت طلا بر روی نوسان قیمت دلار در بازار داخلی تاثیر گذار بوده است.

وی در ادامه بیان کرد:ما شاهد نوسان قیمت دلار در بازارهای جهانی هستیم که این امر به دلیل تغییر شاخص اقتصادی امریکا اعلام شده است.

در این میان باید به این نکته توجه داشت که نوسانات بازار فعلی موقت و گذرا بوده و در روند کلی بازار تغییر محسوسی ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir