رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۰ | کد خبر : 8953
 • تشکل های دانشجویی:

  شورای نگهبان در حکم تایید صلاحیت هاشمی تجدیدنظر کند

  به گزارش وعده صادق به نقل از فارس ، در این بیانیه آمده است: و اذقیل لهم لاتفسدو فی الارض قالو انما نحن مصلحون «۱۱» الا انهم هم‌المفسدون و لکن لایشعرون«۱۲» (سوره مبارکه بقره)
  «نمی شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری؛ قانون تو را قبول ندارد … نباید از کسی پذیرفت – که – ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی … مردم به قانون اساسی رای داده‌اند، منتظرند که قانون اساسی اجرا شود؛ هرکس از هرجا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم … باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ولو برخلاف رای شما باشد.» (روح‌الله الموسوی الخمینی – صحیفه امام،جلد ۱۴، صفحه ۳۷۸)

  در بخشی از این بیانیه افزوده شده است: بدون شک در نظام مقتدر جمهوری اسلامی که داعیه ‌دار حرکت در جهت مصالح مردم است، تبعیت و پیروی از قانون یکی از مهمترین ارکان محسوب می‌شود. به فرموده امام خمینی (ره) همه افراد جامعه، حتی زمام داران و رهبران، باید از قانون تبعیت کنند و بدانند در مقابل قانون هیچکس حتی پیامبر تفاوت ندارد و در صورتی که بی قانونی از زمام داری سر زند موجب عزل او می‌شود.(صحیفه نور،ج ۱۴، ص ۱۴۵)

  این تشکل‌ها در ادامه بیانیه خود خاطرنشان کرده‌اند: بعد از سال‌ها زجر و محنت مردم ایران زیر یوغ رژیم دیکتاتوری شاهنشاهی، جمهوری اسلامی با رأی قاطع ۹۸ درصدی مردم مشت محکمی بر دهان دیکتاتورها و مزدورهای جهان زد مردمی که با خروش عظیم و بی سابقه شان خواستار برقراری حکومتی مستقل، مردمی و مبتنی بر قوانین ناب اسلام محمدی(ص) بودند.

  امروز ۳۷ سال از تولد انقلاب می‌گذرد و این مردم با مقاومتی مثال زدنی، با اتحاد و زیر سایه قانون عدالت طلبانه اسلام، درخت انقلاب را با سیل اشک و خون آبیاری کردند، تا مایه سعادت دنیا و آخرت‌شان باشد.

  اما در آستانه سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، چه شده که برخی به ظاهر دوستان دنیاپرست، خود را طلبکار دست‌های پینه بسته مردم شریف ایران می‌دانند، حق را در چارچوب سهم و مرز خود تفسیر می‌کنند و همگام با دشمنان قسم خورده این انقلاب بالاخص شیطان کبیر، آمریکای جهان خوار سعی در زیر سئوال بردن قوانین اساسی کشور دارند و در تلاش‌اند که رژیم دیکتاتوری به راه بیاندازند و و با پتک اشرافیت بر سر جمهوریت فرود آیند؟!

  دانشجویان در بیانیه خود تصریح کرده‌اند: آیا امروز که جناب آقای هاشمی رفسنجانی قانون را سهم الارث نزدیکان امام می‌دانند و می‌کوشند خود را دایه‌ای عزیزتر از مادر برای بیت امام (ره) نشان دهند، فراموش کرده‌اند که امام قانون را فصل الخطاب خوانده است؟ احترام و حرمت بیت شریف امام (ره) پا بر جا است، اما اگر قرار است هرشخص صاحب نفوذ صبحگاه برخیزد و بگوید فلان نهاد منتخب مردم باید تابع هوای نفس من شود و قانون را به نفع من دور باید زد، پس لزوم انقلاب چه بود؟!

  پس چه لزومی داشت پرپر شدن بیش از ۳۰۰ هزار لاله گلگون کفن را با چشم خویش ببینیم و خون دل‌ها بخوریم؟!

  آیا تحمل تمام سختی‌ها و جانفشانی‌های صورت گرفته در راه انقلاب جز برای برقراری حکومتی قانون مدار و برآمده از دین و با پشتوانه مردم بود؟!

  پس چگونه است که با هتک حرمت قانون اساسی منتخب مردم، قانون برآمده از رای ۹۸ درصدی مردم را مطیع امر خود می‌خواهند و نمرود وار دستور می‌دهند قانون را زیرپا بگذارید؟
  مگر مردم و مسئولان مرده‌اند که امروز برخی اینچنین بر ساحت حق الناس به نفع منافع و غرائض شخصی خویش بتازند؟!

  در ادامه این بیانیه همچنین افزده شده است: تلخکامی چندساله حاصل از اقدامات جاهلانه، خرابکاری‌ها و خیانت‌های آقایان جاه طلب و آقازادگان مفسدشان برای مردم کم نبود، چرا اکنون که ملت شریف ایران در یوم الله ۲۲ بهمن می‌خواهند دهانشان را به عطر «الله اکبر»، «مرگ بر امریکا» و «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» معطر سازند، افراد منفعت طلب و دنیا پرست، باید پیشاپیش زهر به کامشان بیافشانند؟

  اما ما ملت شریف ایران با چشمانی باز و با بصیرتی عمارگونه، با حضوری گسترده‌تر از سال‌های گذشته چه در راهپیمایی باشکوه یوم الله ۲۲ بهمن و چه در موعد انتخابات پرشور مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی، مهر خاموشی بر لب‌های زیادخواهان، بد خواهان و دشمنان این مرز و بوم خواهیم زد باشد که گامی راسخ‌تر برای تعالی و پیشبرد آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران عزیزمان برداریم.

  هفت تشکل دانشجویی خوزستان در پایان بیانیه خود خاطرنشان کرده‌اند: ما دانشجویان ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های پاک امام راحل (ره) و تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند «جمهوریت» و «اسلامیت» بر طاغوتِ مستکبر و دیکتاتورِ دست نشانده امپریالیسم آمریکا، و ضمن تقدیر و تشکر بسیار از اعضای شورای محترم نگهبان قانون اساسی به ویژه جناب آیت‌الله جنتی، با توجه به مواضع ساختار شکنانه و توهین آمیز آقای هاشمی رفسنجانی از نهاد مذکور خواستار است در آستانه انتخابات مجلس خبرگان نسبت به صدور حکم تایید صلاحیت برای ایشان و امثالهم تجدیدنظر کنند.

  باشد دروازه نفوذ علیه جمهوری اسلامی بسته نگاه داشته شود.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار