کد خبر : 89626
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
82 اشتراک
آخرین عناوین

مواجه مسلمانان مظلوم میانمار با توحش آشکار “آنگ‌سان‌ سوچی”

مواجه مسلمانان مظلوم میانمار با توحش آشکار “آنگ‌سان‌ سوچی”

به گزارش وعده صادق ،کمال دهقان نایب رئیس اول کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز  نسل‌کشی در میانمار به دست فردی رخ می‌دهد که خود سال‌ها با استبداد مقابله کرده بود، گفت: امروز و در قرن ۲۱ مسلمانان مظلوم میانمار با توحشی آشکار از سوی خانم آنگ‌سان‌ سوچی و طرفدارانش مواجه شده‌اند و هر روز خبرهای ناگواری از آنها در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید در جهت حمایت از مسلمانان میانمار اقدامات لازم را انجام دهد، افزود: کشورهای اسلامی و جامعه جهانی باید در قبال نسل‌کشی آشکار در روهینگیا سکوت نکنند و با فشار بر دولت میانمار خواهان خاتمه دادن به اقدامات ضد بشری آنها شوند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با بیان اینکه در ایام مناسک حج بهترین فرصت بود که حمایت‌های لازم از مردم مظلوم میانمار صورت گیرد، ادامه داد: متاسفانه در گردهمایی مسلمان در حج ابراهیمی هیچ توجه‌ای به نسل‌کشی در میانمار نشد و البته یکی از دلایل این کار مسئولان سعودی هستند که اجازه برگزاری مناسب مراسم برائت از مشرکین را نمی‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد: پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود، در اولین فرصت کمیسیون نیز این موضوع را با حضور مسئولان دستگاه دیپلماسی بررسی می‌کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir