کد خبر : 89626
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
110 اشتراک

مواجه مسلمانان مظلوم میانمار با توحش آشکار “آنگ‌سان‌ سوچی”

به گزارش وعده صادق ،کمال دهقان نایب رئیس اول کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز  نسل‌کشی در میانمار به دست فردی رخ می‌دهد که خود سال‌ها با استبداد مقابله کرده بود، گفت: امروز و در قرن ۲۱ مسلمانان مظلوم میانمار با توحشی آشکار از سوی خانم آنگ‌سان‌ سوچی و طرفدارانش مواجه شده‌اند و هر روز خبرهای ناگواری از آنها در رسانه‌ها منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید در جهت حمایت از مسلمانان میانمار اقدامات لازم را انجام دهد، افزود: کشورهای اسلامی و جامعه جهانی باید در قبال نسل‌کشی آشکار در روهینگیا سکوت نکنند و با فشار بر دولت میانمار خواهان خاتمه دادن به اقدامات ضد بشری آنها شوند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس با بیان اینکه در ایام مناسک حج بهترین فرصت بود که حمایت‌های لازم از مردم مظلوم میانمار صورت گیرد، ادامه داد: متاسفانه در گردهمایی مسلمان در حج ابراهیمی هیچ توجه‌ای به نسل‌کشی در میانمار نشد و البته یکی از دلایل این کار مسئولان سعودی هستند که اجازه برگزاری مناسب مراسم برائت از مشرکین را نمی‌دهند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد: پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود، در اولین فرصت کمیسیون نیز این موضوع را با حضور مسئولان دستگاه دیپلماسی بررسی می‌کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir