کد خبر : 90169
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۳۷
54 اشتراک

تکرار ادعای اصلاح‌طلبان درباره حضور زنان در دولت/ اگر شایسته سالاری باشد تا پایان دولت ۳۰ درصد مدیران باید از زنان باشند


معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: آلودگی هوا می‌تواند پدیده ایمونولوژیک را تشدید کند که سبب بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، معصومه ابتکار در نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق اظهار کرد: در حدود دو دهه پیش بیماری‌های قلبی از زاویه ایمونولوژی دیده نمی‌شد، ولی امروزه یافته‌های علمی به این نقطه رسیده اند ایمونولوژی از عوامل بیماری‌های قلبی و عروقی است.
وی افزود: آلودگی هوا می‌تواند پدیده ایمونولوژیک را تشدید کند که سبب بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. میزان تاثیرگذاری محیط روی ژن‌ها مسئله خیلی مهمی است که می‌تواند برای یک فرد در سنین بالا بیماری ایجاد کند. سبک زندگی در روند این بیماری بسیار مهم است.
ابتکار تصریح کرد: مسئله سطح زندگی مانند تغذیه، ورزش و… موضوعات مهمی می باشند که امروزه می‌توان به آن‌ها پرداخت. آموزش سبک زندگی به خانواده‌ها و زنان در دستور کار دولت قرار دارد.
وی گفت: با آموزش و اصلاح رفتار می‌توان سبک زندگی را تغییر داد که در نهایت به کاهش بیماری‌ها می‌انجامد.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اظهار داشت: در گذشته بیش از ۶۰ درصد از سهم دانشگاه‌ها را زنان تشکیل می‌دادند که امروزه این نسبت تقریبا متعادل شده است.
ابتکار گفت: در وزارت علوم و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموعا ۲۷ درصد کادر هیئت علمی را زنان تشکیل می‌دهند که نشان دهنده پیشرفت بسیار خوب زنان در مجامع علمی و پژوهشی است، ولی به این نسبت حضور زنان در پست‌های مدیریتی دیده نمی‌شود.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: تا پایان این دولت می‌بایستی ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی بر اساس شایسته سالاری به زنان تعلق گیرد و امیدوارم که این اتفاق در وزارت علوم و وزارت بهداشت رخ دهد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با ورود زنان به عرصه مدیریت و سیاست گذاری می‌توانیم دیدگاه‌های جنسیتی را متعادل کنیم.
نوزدهمین کنگره بین المللی تازه‌های قلب و عروق تا ۲۴ شهریور با حضور ۲۵ سخنران خارجی و ۴۰۰۰ متخصص قلب وعروق در مرکز همایش برج میلاد در حال برگزاری است

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir