• وعده صادق
 • <
 • اخبار
 • <
 • سیاسی
 • <
 • تمام فکر و ذهنم در ذوب‌آهن است/ خدا لعنت کند آنهایی را که استقلال را به این روز انداختند

تمام فکر و ذهنم در ذوب‌آهن است/ خدا لعنت کند آنهایی را که استقلال را به این روز انداختند


سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان مدعی شد، تیمش توانایی برتری پرگل مقابل استقلال را داشته است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، امیر قلعه نویی سرمربی ذوب آهن با حضور در نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح نشست خبری سرمربی ذوبی‌ها پس از تساوی برابر استقلال در ادامه می‌آید:

صحبت‌های اولیه؟

اعتقاد من این است که فوتبال بسیار خوبی را همه دیدند. سهم این فوتبال خوب در نیمه دوم برای ذوب آهن بود. من به بازیکنانم خدا قوت و خسته نباشید می‌گویم. اگر عدالت فوتبال رعایت می‌شد با اختلاف سه یا چهار گل برنده بودیم. خدا را شکر بازی خوبی داشتیم و بچه‌ها توانستند در آزادی با این همه موقعیت، با شانس آوردن نباختیم. به منصوریان نیز خسته نباشید می‌گویم که در شرایط سخت، فوتبال خوبی بازی کرد. امیدوارم که من اشتباه کنم، اما ما یک پنالتی طلب داریم. در آن صحنه دو پنالتی اتفاق افتاد و داور نباید در این بازی بزرگ، به فضای ورزشگاه کار داشته باشد. در یک صحنه نیز ما موقعیت تک به تک داشتیم، اما داور سوت زد و گفتند پرچم افتاده است. در نهایت به خانواده ذوب آهن و استقلال تبریک می‌گویم که در شرایط سخت، فوتبال زیبا درون زمین بازی کردند. امیدوارم این زیبایی‌ها ادامه داشته باشد.

تشویق هواداران استقلال؟

استقلال برای هواداران است. تیم هایی مانند دارایی، بانک ملی، تهران جوان و … در مقطعی در فوتبال ما خیلی تاثیر گذار بودند، اما به دلیل عدم جمعیت و البته برخی سیاست‌های پس از انقلاب اکنون حضور ندارند. خوشحالم که آن‌ها را دیدم. اگر پس از تشویق عکس العمل نشان ندادم، زیرا می‌دانستم با فرهنگ ۷۰ ساله استقلال بازی شد. خدا لعنت کند، لعنت کند، لعنت کند آنهایی را که استقلال، تاج سابق را که تیمی اخلاق مدار بود را تخریب کردند. امروز یک فضای استقلالی بود و وظیفه من بود که از آن‌ها تشکر کنم. من با هواداران قهرمان آسیا شدم و دسته سه نیز با این تیم بودم. من با این تیم شرایط بدی داشتم، اما کنار تیم ایستادم. استقلال از نظر اخلاقی به این روز افتاده است. بازی خوب نیمه دوم را به هواداران و تیم خوب ذوب اهن تقدیم می‌کنم. هواداران هر چند کم، اما برای ما روحیه بودند. از نتیجه راضی نیستیم، اما این بازی خوب را به آن‌ها تقدیم می‌کنم.

همکاری با فتح الله زاده در استقلال؟

ایشان آنگونه که می‌گویند به من علاقه ندارد. او برای استقلال زحمات زیادی کشیده است. به همه مقدسات و ماه امام حسین قسم می‌خورم که همه فکر و ذکر من جایی است که در آن حضور دارم. تا به حال به یک بازیکن، لیدر و یا مدیرعامل زنگ نزدم. من عاشق کار کردن هستم. من پس از تیم ملی به مس کرمان رفتم. پس از استقلال به ملوان رفتم که یکی از بهترین دوران فوتبال من است. تمام فکر و ذکر من ذوب آهن است، زیرا این مجموعه با نظر من بسته شده و کم لطفی است که فکر من جای دیگری باشد. می‌گویند قلعه نویی از استقلال بازیکن برده است؟ من کی این کار را کردم؟ سال اول در سپاهان کدام بازیکن را بردم؟ خسرو حیدری در سال دوم به دنبال استیل آذین بود، اما به توصیه دوستان به سپاهان آمد. مهدی کیانی شاهد است که به او گفتم، بمان و تاریخ ساز تبریز شد. امیر حسین صادقی را از استقلال بیرون کردند و با تماس مجید عرب او را به استقلال بردم. افتخار من جام هایی نیست که آوردم و افتخار من این است که در روزهای بد در استقلال بود. فتح الله زاده خیلی به من علاقه ندارد و اگر آلبالو پلو به من بدهد، به من علاقه دارد.

چرا استقلال حال و روز خوبی پس از شما ندارد؟

مقصر شرایط استقلال من هستم. یک دیوار خراب بشود، من مقصر هستم. این سوال یک بعد فنی دارد. تیم بزرگی مانند منچستر یونایتد پس از فرگوسن روند رو به جلو نداشت. حرف‌های من الان درست از آب در می‌آید. حیلی زود علت نتیجه نگرفتن ما در استقلال در دو سال آخر مشخص می‌شود. تیم ما ۵۵ جهان شد و حالا باید بدوند تا به این رتبه برسند. ما با کمترین درآمد مالی سوم جهان شدیم. یک میلیارد و دویست میلیون تومان قرارداد من بود، اما دویست میلیون تومان دادند. تیموریان را می‌خواستم، اما بازیکنان من را گذاشتند و رفتند. تیموریان به من گفت، چون به او پول ندادند، از استقلال رفتم. در استقلال فحش خوردم، اما اصولم را زیر پا نگذاشتم. اگر در این دو سال یک سری بی معرفتی‌ها نبود، نتیجه دیگری بود. رامین همتی و آرش برهانی اگر خواستند، بیایند بگویند چه اتفاقی افتاد. ما ۱۳ بازی جلو بودیم، اما یک سری بازیکن فوتبال ما را از دست ما آوردند. ما از آزاکس و میلان بالاتر بودیم. تماشاگر استقلال خاص است و اگر اعتراض دارد، روی اصول است. منصوریان را من از پارس خودرو آوردم. نصرالله عبداللهی نیز سرمربی ما بود. منصوریان برای این تیم جوانی گذاشته است و یعنی نمی‌خواهد تیم نتیجه بگیرد؟ گاهی نمی‌شود که نمی‌شود. برای منچستر یونایتد نمی‌شود. دو تیم شهر میلان هر چه جام بود درو می‌کردند، اما الان کجا می باشند؟ خدا لعنت کند برنامه‌ای که قداست‌ها را شکاند. از آنجایی که عابدینی را رو به روی مرم قرار داد، فوتبال ما برد. این‌ها باعث شدند بی آبرویی در فوتبال انجام شود. پرونده آن‌ها در می‌آید که یک روزی با چه پولهایی چه کردند و قلعه نویی را زدند. سرمایه سوزی نکنیم و اگر اعتراضی داریم، قداست را نشنکنیم. امیدوارم تیم مردمی استقلال هرچه زودتر به جایگاه خود برگردند. استقلالی‌ها به من فحش دادند، اما بهترین تماشاگران دنیا می باشند.

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.