کد خبر : 91203
تاریخ انتشار : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
155 اشتراک

باید زمینه را برای سرمایه گذاری مردم در آموزش و پرورش فراهم کنیممعاون وزیر آموزش و پرورش گفت : رشد خیلی خوبی در شاخص های کمی و کیفی آموزش و پرورش در استان کرمان در این چند سال به وجود آمده، گرچه با توجه به ظرفیت های استان، جا دارد این روند روز به روز رو به رشد باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، “زینی وند” ظهر امروز اول مهرماه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: نگاه توسعه گرایانه استاندار کرمان، ما را به حمایت و پشتیبانی از آموزش و پرورش که تکلیف مقام معظم رهبری است، امیدوار کرد .

وی افزود: رشد خیلی خوبی در شاخص های کمی و کیفی آموزش و پرورش در استان کرمان در این چند سال به وجود آمده، گرچه با توجه به ظرفیت های استان، جا دارد این روند روز به روز رو به رشد باشد .

زینی وند تصریح کرد: همه اذعان داریم که محور توسعه و مهم ترین ابزار پیشرفت اقتصادی و اجتماعی، آموزش و پرورش است و یکی از شاخص های مهم توسعه انسانی، وضعیت آموزش و چگونگی کیفیت آموزش در آن جامعه است .

وی بیان کرد: در هیچ جای دنیا آموزش و پرورش، کامل توسط دولت و با بودجه و امکانات دولتی نمی تواند پاسخگوی نیاز روز افزون جامعه باشد و نمی شود همه انتظارات را از این نهاد داشت .

رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: شوراهای استانی آموزش و پرورش، یک پتانسیل بالا برای استفاده از ظرفیت ها برای کمک به آموزش و پرورش است و حمایت مدیر ارشد استانی و نظارت وی بر برنامه های آموزشی در بهبود وضعیت و ارتقاء کیفیت آموزشی موثر است .

وی افزود: یکی از مهم ترین اولویت های عمومی رییس جمهور، واگذاری کارها به مردم و فراهم کردن زمینه مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی است و از مهم ترین اولویت حرکت به سمت جایگزین سازی فرآیند خدمات آموزشی از طریق خرید خدمات است .

زینی وند در ادامه تصریح کرد: قانون مدارس غیردولتی به طور کلی با همان نگاه که مردم را در فرهنگسازی شرکت بدهیم در سال ۶۷ تدوین و بعدا مصوب شد و یکی از بهترین محمل هایی است که فرصت ایجاد کرده برای کسانی که می خواهند در آموزش و پرورش سرمایه گذاری کنند .

وی بیان کرد: می دانیم که هر مدرسه غیردولتی ایجاد شود، تراکم دانش آموز در مدارس دولتی کم شده و کیفیت آموزش افزایش می یابد و باید زمینه را برای سرمایه گذاری مردم در آموزش و پرورش فراهم کنیم .

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: براساس قانون، مدارس غیردولتی از حیث قوانین و مقررات عین مدارس دولتی و در برخورداری از همه تخفیفات، معافیت های مالیاتی و عوارض در حکم مدارس دولتی می باشند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir