• تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۳۷ | کد خبر : 9152
 • به گزارش وعده صادق در پنجمین جلسه از دوره جدید فعالیت کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، تقاضای پارک علم و فناوری استان لرستان و شرکت های همراه بررسی و مجوز تأسیس نخستین صندوق پژوهش و فناوری تحت عنوان «افلاک» در استان لرستان صادر شد.

  در جلسات قبلی کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، با تصویب آیین نامه داخلی، سیاست های کلان و دستورالعمل اجرایی کارگروه مذکور، ضوابط و مدارک لازم برای بررسی درخواست های وارده در خصوص تأسیس صندوق های پژوهش و فناوری به تصویب رسیده بود و در پی آن، تقاضای پارک علم و فناوری استان لرستان به عنوان نخستین متقاضی که اسناد و مدارک خود را تکمیل کرده بود، پس از انجام اصلاحات لازم در پنجمین جلسه کارگروه بررسی و مجوز مربوطه صادر شد.

  کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری بر اساس آیین نامه اجرایی ماده ۴۴ قانون حمایت از تولید رقابت پذیر مصوب هیات وزیران، تشکیل شده است. همچنین در این ماده، تأسیس صندوق های پژوهش و فناوری جدید، ذیل ماده ۵ قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات تنفیذ شده است.

  لازم به ذکر است تا قبل از فعال شدن این مجموعه، کارگروه پیشین که بر اساس ماده ۱۰۰ قانون سوم توسعه تشکیل شده بود، در طی ۱۲ سال ۱۳ جلسه برگزار شد و برای ۱۸ صندوق پژوهش و فناوری مجوز صادر کرد.

  دبیرخانه این کارگروه در صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر است و رئیس این کارگروه، محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر آن بهزادسلطانی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی است. همچنین نمایندگان هشت وزارتخانه و نیز رئیس هیات مدیره انجمن کارفرمایی  صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور دیگر اعضای این کارگروه را تشکیل می دهند.

  منبع : مهر

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  عکس/ بازدید روحانی از کارخانه واگن پارس اراک سرعت ۸ برابری نسخه ۱۲۸ آیفون ۷ در مقابل نسخه ۳۲ گیگا بایتی آن نمایشگاه کتاب بلگراد با حضور ایران آغاز به کار کرد فیلم/ عصبانیت شبکه عربستانی ازمداحی جدیدمیثم مطیعی+فیلم مداحی تلاش شهید شهاب برای پخش اعلامیه های انقلاب پربیننده‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در ۲۴ساعت گذشته ماجرای آمدن ارز به خود پردازها/ پرداخت صحت ندارد نویسندگان نسبت به افزایش کیفیت محتوا اهتمام جدی داشته باشند / فرم مطلوب می‌تواند سبب ماندگاری محتوا شود ورود سمن ها به عنوان مترجم اتباع خارجی در ایام اربعین ادامه پیشروی های ارتش عراق در محور جنوبی و شمال شرقی موصل تصاویر/صفحه نخست روزنامه‌‌های دوشنبه سوم آبان عجیب ترین هتل دنیا در کنار دره‌ای خطرناک+ عکس اشتون کارتر در اربیل/ آمریکا خواهان پایان عملیات موصل، پیش از پایان سال است تشکیل اجلاس بیداری اسلامی همزمان با آزادسازی موصل پیام پیروزی در سایه وحدت است جهانگیری: رفع موانع بانکی مهمترین پیش نیاز توسعه روابط اقتصادی ایران و مالزی است سیاست و مبنای کار دولت یازدهم، توسعه شبکه ریلی کشور است باهنر: صحبت های ابرقدرت هاعلیه هم در۴۰ سال گذشته تا به حد امروز تهدیدآمیز نبوده است سوابق کاری وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای آموزش‌وپرورش درمان مفصل زانو با غضروف بینی "مشتری" به یک صورتک خندان تبدیل شد