رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۰ | کد خبر : 9155
 • با هدف حمایت از حقوق مصرف کنندگان؛

  قیمت خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات نظام‌مند می‌شود

  به گزارش وعده صادق، معاونت بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اعلام فراخوان نظرسنجی تخصصی، موضوع تدوین نظام تنظیم قیمت خدمات مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات را در راستای تحقق سیاست­های مورد نظر برای تنظیم تعرفه های مناسب این بخش، در دستور کار قرار داد.

  این سازمان برای حمایت از حقوق مصرف­ کنندگان بخش ICT کشور، حصول اطمینان از رقابت سالم و تداوم ارائه خدمات و رشد کیفی آن­ها، اقدام به تعریف چندین پروژه مرتبط به­ هم برای دستیابی به استراتژی واحدی در خصوص تنظیم مقررات در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور کرده است. یکی از این پروژه‌­ها، «تدوین مدل عملیاتی برای تعیین تعرفه خدمات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات» است که هدف از انجام آن ن پروژه، تعیین استراتژی و خط­‌ مشی تنظیم تعرفه خدمات این بخش، تدوین کلیه دستورالعمل­ ها، آیین­‌نامه­‌ها، مصوبات، فرآیندها و روال­های مرتبط با تنظیم تعرفه و دستیابی به مدلی برای تعیین تعرفه خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات براساس تجارب داخلی و بین­‌المللی با توجه به وضعیت رقابت در بازارهای خدمات است.

  چشم­‌انداز مدنظر برای این طرح، ایجاد رقابت سالم در بازار و تنظیم مقررات در مواقع ضروری است. همچنین رگولاتوری هدف از تنظیم تعرفه را صیانت از حقوق مصرف­‌کننده و ارائه‌کنندگان خدمات، بهبود رقابت و رشد اقتصاد ملی اعلام کرده است. در این راستا در بعضی از مواقع، تنظیم مقررات برای برخورد با رفتارهای برهم زننده تعادل بازار، به­‌ویژه رفتارهای اپراتورهای قدرت مسلط بر بازار، ضروری است.

  براین اساس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، برای رهیافت مدنظر خود در تنظیم قیمت خدمات، با اعلام فراخوان از تمامی ذینفعان و صاحبنظران این بخش خواسته نظرات تخصصی خود را ارائه دهند. در این فراخوان با انتشار نظرسنجی در قالب ۱۲ پرسش از صاحبنظران و فعالان این حوزه، دعوت شده تا با مطالعه این سند و پاسخ به پرسش­های طرح شده در هر بخش، این سازمان را در راستای انجام وظیفه خود یاری دهند.

  مباحث مدنظر در این نظرسنجی مربوط به ساختارها و سطوح قیمتهای خرده فروشی و عمده فروشی، عوامل کلیدی تاثیرگذار بر قیمت خدمات، اهداف تنظیم قیمت در بازار، رشد اقتصاد ملی، هزینه نرخ برگشت سرمایه و رهیافت پیشنهادی برای کنترل موثر قیمت در بازار خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، است و مهلت پاسخگویی به این نظرسنجی تخصصی نیز ۲۱ بهمن ماه اعلام شده است.

  به گزارش مهر، نظام تنظیم قیمت خدمات در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در حالی از سوی رگولاتوری تدوین می شود که پیش از این فرمول تنظیم قیمت و تعرفه گذاری در حوزه ارتباطات کشور از سوی شورای رقابت تدوین شده بود، اما به دلیل اختلافات میان این شورا و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این فرمول برای تعیین تعرفه های این بخش، کاربردی نشد.

  منبع: مهر

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار