کد خبر : 91584
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲
108 اشتراک
آخرین عناوین

بیانیه پ‌ک‌ک درباره نتیجه همه پرسی اقلیم کردستان عراق

به گزارش وعده صادق ،«جمیل بایک» رئیس مشترک شورای رهبری پ‌ک‌ک (حزب کارگران کردستان)، درباره درگیری و تنش جاری میان منطقه کردستان و دولت مرکزی عراق گفت: این حزب در درگیری مذکور، طرفدار هیچ‌یک از طرفین نخواهد بود، زیرا این درگیری را نتیجه سیاست‌های اشتباه دولت عراق و منطقه کردستان می‌داند.

وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در «بغداد الیوم» منتشر شد، اعلام کرد: در قبال توافقهای صورت گرفته علیه کردها، بهتر است که ما واکنش‌های احساسی از خود نشان ندهیم؛ لذا با وجود انتقادات، هشدارها، تحریم‌ها و طرح‌های ابتکاری و پیشنهادات موجود از سوی سازمان‌ها و نهادهای دوست، برگزاری همه‌پرسی در منطقه کردستان عراق، وضعیت خطرناکی را ایجاد کرد. پبل از هر چیزی، این اقدام موجب تشدید درگیری‌ها و اختلافات شد و راه را برای نیروهای اشغالی و متجاوز برای نزدیک شدن به یکدیگر فراهم ساخت و در مقابل نیروهایی را که دست کمک به سوی کرد‌ها دراز کرده بودند را دچار تردید کرد.

جمیل بایک تاکید کرد: به طور خلاصه باید بگویم که این اقدام، نقش بزرگ کرد‌ها را که در منطقه در حال بازیگری بودند را در شرایط دشوار قرار داد.

وی بار دیگر ضمن هشدار درباره نشان دادن واکنش‌های احساسی در قبال بحران موجود، خواست تا راهکاری درست برای عبور از این بحران و ایجاد آینده‌ای دموکراتیک و آزاد برای ملت کرد و سایر ملتهای خاورمیانه ایجاد شود.

بایک همچنین خواستار اجتناب ورزیدن از ذهنیت متعصب و نژادپرستانه و رادیکالیسم مذهبی شد و افزود: راهکار اصلی در تثبیت مفهوم سیاسی ملی و دموکراسی بر اساس اصل فدرالی و کنفدرالی نهفته است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir