کد خبر : 91635
تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
90 اشتراک
آخرین عناوین

درخواست ویژه وزیر نفت عربستان در سفر بی‌سابقه به عراق

به گزارش وعده صادق ،خالد الفالح در یک سخنرانی در افتتاح نمایشگاه بین‌المللی بغداد گفت: همکاری میان عراق و عربستان سعودی در بهبود و ثباتی که در بازار نفت مشاهده می‌کنیم، نقش داشته است.

فالح نخستین مقام سعودی است که در چند دهه گذشته در بغداد یک سخنرانی عمومی انجام می‌دهد. این دو کشور در سال ۲۰۱۵ پس از ۲۵ سال روابط تیره که با تهاجم عراق به کویت در سال ۱۹۹۰ آغاز شد، اقداماتی را به سوی آشتی در پیش گرفتند.

با بهبود روابط فالح اعلام کرد: یک کمیته مشترک سرگرم کار روی تدابیری برای سرعت بخشیدن به روند مشارکت اقتصادی و همکاری فعال است.

عربستان سعودی و عراق به ترتیب بزرگ‌ترین و دومین تولید کننده سازمان اوپک هستند.

وزارت نفت عراق اعلام کرد: فال و جبار اللعیبی همتای عراقی وی در اجرای تصمیمات از سوی کشورهای صادرکننده نفت برای محدود کردن عرضه جهانی و حمایت از قیمت‌ها همکاری خواهند کرد.

اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان موافقت کردند با هدف بالا بردن قیمت‌ها، از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا مارس سال ۲۰۱۸ تولیدشان را به میزان حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

فالح خواستار همکاری اقتصادی فزاینده میان دو کشور در همه سطوح شد و اعلام کرد: عربستان سعودی تدابیری را برای تسهیل جریان کالا و خدمات میان دو کشور همسایه اجرا می‌کند.

شرکت هواپیمایی سعودی فلای‌ناس روز چهارشنبه برای نخستین بار در ۲۷ سال گذشته پروازی به بغداد انجام داد.

این دو کشور در ماه اوت اعلام کردند قصد دارند مرز زمینی عرعر را به منظور مبادلات تجاری برای نخستین بار از سال ۱۹۹۰ بگشاید.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir