کد خبر : 91784
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
72 اشتراک
آخرین عناوین

عضو کمیسیون آموزش مجلس؛

بیکاری ۵۰درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی

بیکاری ۵۰درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی

به گزارش وعده صادق به نقل از فارس حجت‌الاسلام والمسلمین محمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش مجلس در برنامه پرسشگر با اشاره به راهکارهای عملیاتی برای توسعه مهارت‌آموزی در بین دانش‌آموزان، اظهار داشت: بخشی از موضوع مهارت، مهارت‌های فنی و بخشی دیگر آموزش مهارت‌های زندگی است که در این خصوص دچار مشکل هستیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش از ابتدا تاکنون به خوبی به مهارت‌آموزی نپرداخته است و در حال حاضر آنچه مشاهده می‌کنیم مانند اختلاس، تخلف، قانون‌گریزی و قانون‌ستیزی است که این بخش‌ها جدا از ضرورت وجود نهادهای نظارتی، بخش عمده‌ای از آن به فرهنگ و ضرورت آموزش مهارت‌های زندگی مربوط است که در آموزش و پرورش به آن نپرداخته‌ایم.

عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی در این خصوص فعالیت خوبی داشته است اما تاکنون حمایت لازمی از بخش خصوصی نشده است؛ ضمن اینکه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد راه‌اندازی سازمان ملی مهارت را ارائه کرده است که شورای نگهبان آن را به مجلس برگشت داده است و این موضوع در حال بررسی مجدد است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی با تأکید بر اینکه فرهنگ عمومی جامعه به این شکل بوده است که عزت اجتماعی را در داشتن مدرک دانشگاهی می‌بیند، گفت: حدود ۵۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکار و فاقد مهارت هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir