کد خبر : 91833
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۰
106 اشتراک
آخرین عناوین

اربعین امسال به روایت آمار و ارقام؛

جلوگیری نیروی انتظامی از خروج ۳۰هزار زائر بدون ویزا / بازگشت ۴۰۰هزار زائر از عراق

به گزارش وعده صادق سردار نورعلی یاری فرمانده انتظامی استان ایلام  از افرایش شمار بازگشت زائران بدون مدارک قانونی از مرزمهران خبر داد و گفت: در این مدت تعداد ۳۰ هزارنفر از مرز مهران به شهرهای خود عودت داده شدند که تعداد شش هزار از این تعداد مربوط اتباع خارجی بوده که تردد آنها از این مرز ممنوع است.

فرمانده انتظامی استان ایلام با اشاره به اینکه کنترل مدارک و مجوزهای زائران از جمله ویزا و گذرنامه از ورودی های استان در شهرستان های چرداول ، سیروان ، ایوان و دهلران در حال انجام است ،گفت: این موضوع باعث شده است که نظم بخشی ویژه ای در پایانه مرزی مهران حکم فرما باشد.

 

همچنین سردار  محسن فتحی زاده فرمانده قرارگاه اربعین نیروهای مسلح امروز در جمع خبرنگاران در مهران اظهار داشت:  به لطف الهی و همکاری صمیمانه مردم تاکنون امنیت و آرامش کاملی در مرز ها حاکم است و تردد به صورت روان در جریان است.

وی گفت: تا شب گذشته بیش از یک میلیون و ۸۲۸ هزار نفر از زائرین موفق شدند در این سفر زیارتی عطیم شرکت کنند غیر از این تعداد اتباع خارجی مقیم و اتباع دیگر نیز بیش از ۱۴۱ هزار نفر از مرز ها تاکنون تردد داشتند.

وی افزود: طی بازدیدهای که از مرز صورت گرفت این تردد همچنان ادامه دارد و ما شاهد هستیم که خیل عظیمی از زائران هنوز مراجعه می کنند، احتمالا طی امروز و فردا خروج را تاحدودی داشته باشیم اما همزمان ورود زائران به وطن آغاز شده است.

وی افزود: تا شب گذشته بیش از ۴۰۰ هزار نفر از زائران وارد کشور شده اند.

وی تصریح کرد: این فرایند بازگشت رو به افزایش است به همین دلیل ما تمهیدات ویژه ای را در این راستا درنظر گرفتیم زیرا از روزهای آینده موج سنگین بازگشت زوار آغاز می شود.

وی گفت: با همکاری همه دستگاه های ملی و استانی خدمات و تمهیدات لازم را پیش بینی کرده ایم که هم وطنان به سهولت وارد مرزهای جمهوری اسلامی ایران شوند و به راحتی و با آرامش از پایانه های مرزی خروج داده شوند و به سمت خودروهای خود یا پایانه اتوبوس رانی مراجعت کنند و به شهرهای خود عزیمت کنند.

فتحی زاده افزود: توصیه ما این است که در برگشت به لحاظ این که خستگی و خواب آلودگی زیادی در بین زائرین وجود دارد عجله و شتاب نکنند و در زمان رسیدن به مرزها استراحت کوتاهی داشته باشند و با آرامش رانندگی کنند که دچار حادثه ای در طول مسیر نشوند.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir