کد خبر : 92181
تاریخ انتشار : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
70 اشتراک
آخرین عناوین

پاسخ قاطع یمن به عربستان سعودی/ تهدیدات را با تشدید جنگ پاسخ می‌دهیم


عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله به ریاض هشدار داد که تهدیدات عربستان سعودی علیه یمن با تشدید جنگ علیه آن‌ها پاسخ داده خواهد شد.

به گزارش گروه بین الملل سایت دانشجو، پس از گذشت صد‌ها روز از شروع حملات وحشیانه عربستان سعودی و هم پیمانانش به یمن، زنان، کودکان و غیرنظامیان در مقابل سکوت مجامع بین المللی همچنان زیر شدیدترین حملات و تحت محاصره اقتصادی قرار دارند.

اخیرا سازمان ملل متحد در همین راستا اعلام کرد که از ماه آوریل هنوز تعداد زیادی از مردم یمن بر اثر بیماری وبا در این کشور جان خود را از دست داده اند و علاوه بر بیماری فراگیر وبا در یمن، قطحی جان دو سوم مردم یمن را تهدید می‌کند.

“نصرالدین عامر” مسئول اطلاع رسانی و عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن در گفت‌وگو با خبرنگار ن. درباره شرایط اسفبار یمن در پی محاصره همه جانبه ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی صحبت کرد.

وی در این مصاحبه گفت: ولیعهد عربستان سعودی اخیرا تاکید کرده که تجاوز به یمن متوقف نخواهد شد و بر این موضوع تاکید داشته که اجازه ایجاد گروهی نظیر حزب‌الله در یمن را نخواهد داد، اما پاسخ ملت یمن به این تهدیدات، کاملا آشکار و واضح بوده و در میدان‌های نبرد به تهدیدات ولیعهد عربستان سعودی پاسخ داده شد و در چندین محور جنگ علیه متجاوزان تشدید یافت.

عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن اضافه کرد: در واقع بن سلمان از زمانی که پدرش قدرت را در دست گرفت حکومت به وی منتقل شده است و وی فردی است که دستورات امریکا را به طور کامل انجام می‌دهد، اما ما معتقدیم که امریکا و مزدوران سعودی و اماراتی اش به بن بست رسیده اند و راه و گزینه‌های دیگری برای به زانو درآوردن مردم یمن ندارند. مردم یمن از مرحله‌ی خطر عبور کرده اند و امروز قادر می باشند تا دورترین نقطه در عمق استراتژیک متجاوزان را هدف قرار دهند.

مسئول اطلاع رسانی جنبش انصارالله یمن درباره بیماری وبا در یمن نیز گفت: محاصره یمن و ویران کردن نظام بهداشتی این کشور توسط متجاوزان علت گسترش بیماری وبا و دیگر بیماری‌ها و همچنین وخامت اوضاع بوده و یکی از اهداف متجاوزان ضرر رساندن به مردم یمن و تلاش برای به زانو در آوردن و تسلیم آن‌ها است تا بدین صورت بر مقامات یمنی که در صنعا حضور دارند فشار وارد آید. متجاوزان سعودی حتی مراکز مداوای بیماری وبا را بمباران کرده اند و در همین راستا می‌توان به هدف قرار دادن بیماران مبتلا به وبا در مرکز درمانی واقع در استان صعده اشاره کرد.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir