اعتماد به غریبه های مجازی، علت انتشار عکس های خانوادگی

1 0

رئیس پلیس فتا استان کرمان هشدار داد: اعتماد به غریبه های مجازی دلیل اصلی انتشار عکس های خانوادگی است و این اقدام به آسیب های بعدی منجر خواهد شد.

به گزارش وعده صادق، سرهنگ “کامبیز اسماعیلی” گفت: اغلب کاربران به دلیل سهل انگاری و اطمینان به افراد مختلف در فضای مجازی عکس ها و فیلم های خصوصی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند و مقدمات سوء استفاده را برای مجرمان اینترنتی فراهم می کنند.

وی افزود: برابر قانون انتشار تصاویر خصوصی و فیلم های خانوادگی افراد در فضای مجازی جرم است و طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

اسماعیلی گفت: اعتماد به غریبه های مجازی دلیل اصلی انتشار عکس های خانوادگی است و این اقدام به آسیب های بعدی منجر خواهد شد.

وی اضافه کرد: توصیه ما به شهروندان و کاربران عزیز این است در صورتی که سیستم خود را به اینترنت و فضای مجازی متصل می کنید هرگز عکس ها و فیلم های خصوصی و خانوادگی خود را در آن سیستم نگهداری نکنید.

اسماعیلی در پایان گفت: از شهروندان می خواهیم تا عکس ها و فیلم ها را در یک حافظه خارجی و مجزا نگه داری کنند و در هنگام استفاده از این عکس ها و اطلاعات خصوصی و محرمانه حتما دقت کنید که اتصال اینترنت در این حالت برقرار نباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر

  1. ناشناس :

    دیدگاه شما…