کد خبر : 93233
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰:۱۴
57 اشتراک
آخرین عناوین

سعد حریری تصمیمش را گرفت

به گزارش وعده صادق ،مشورت‌ها و تماس‌ها در لبنان و خارج از آن برای رسیدن به یک راه‌حل نهایی درباره «سعد الحریری» و تثبیت سیاسی «بیطرفی» ادامه دارد.

روزنامه «الجمهوریه» در این باره نوشت تصمیم نهایی در این باره قبل از جمعه پیش رو یعنی زمان برگزاری نشست «گروه بین‌المللی حمایت از لبنان» در پاریس مشخص خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است بخش لبنانی این گفت‌وگوها نسبت به بخش منطقه‌ای و عربی آن واقعا کمرنگ است، به ظاهر، مذاکرات در لبنان میان قوای سیاسی انجام می‌شود اما در عمل میان تهران، ریاض، واشنگتن و قاهره است.

الجمهوریه نوشت، انتظار می‌رود که هیأت دولت فردا (سه‌شنبه) یا پنجشنبه تشکیل جلسه دهد و این موضوع امروز پس از تماس‌های مصر و فرانسه با عربستان سعودی و ایران مشخص می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است تماس‌های خارجی و داخلی با الحریری ادامه دارد؛ قرار شخصی وی پس گرفتن استعفا و باقی ماندن در منصب نخست‌وزیری است؛ تصمیم عربستان هنوز نامشخص است اما اظهارات اخیر برخی از مقامات سعودی به تندروی علیه ایران و حزب‌الله مایل است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir