کد خبر : 93475
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
53 اشتراک
آخرین عناوین

حرکت آرام خودرویی‌ها در جاده بورس/ اصلاح قیمتی ادامه خواهد داشت+ نمودار


به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد میزان، معامله ۷ گروه خودرویی در بازار سرمایه حاکی از نوسان نسبتا مثبت تمامی گروه‌ها در معاملات است.

*سایپا (خساپا)

سهام گروه سایپا در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از یک هزار و ۲۸۱ سهم در ابتدای هفته به یک هزار و ۴۳۱ سهم افزایش یافت و حجم از ۱۷ میلیون و ۷۶۸ سهم با کاهش به ۱۷ میلیون و ۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۱ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش ۰٫۹۸ درصدی رسید.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

*جمهوری‌اسلامی ایران خودرو (خودرو)

سهام گروه جمهوری‌اسلامی ایران خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴۹۹ سهم در ابتدای هفته به ۸۷۳ سهم افزایش یافت و حجم از ۷ میلیون و ۶۹۷ سهم با رشد به ۸ میلیون و ۲۲۸ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰٫۰۴ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه و به رشد ۱٫۱۴ درصدی رسید.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

*زامیاد (خزامیا)

سهام گروه زامیاد در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۴۱۲ سهم در ابتدای هفته به ۴۳۱ سهم افزایش یافت و حجم از ۳ میلیون و ۵۳۹ سهم با رشد به ۷ میلیون و ۵۸۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۴۳ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته ادامه به کاهش ۰٫۲۸ درصدی رسید.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

*سایپا دیزل (خکاوه)

سهام گروه سایپا دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و ۳۷۵ سهم در ابتدای هفته به ۲۲۵ سهم کاهش یافت و حجم از ۵ میلیون و ۱۳۱ سهم با کاهش به ۳ میلیون و ۵۴۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند نزولی ۰٫۴۱ درصدی روبرو شده كه این روند در پایان هفته ادامه و به کاهش ۰٫۲۷ درصدی رسیده است.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

*پارس خودرو (خپارس)

سهام گروه پارس خودرو در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت ۶۶۹ سهم در ابتدای هفته به ۵۶۷ سهم اُفت کرد و حجم از ۱۱ میلیون و ۳۵۳ هزار با کاهش به ۷ میلیون و ۷۷۳ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم بدون تغییر که این روند در پایان هفته متوقف به روند منفی ۰٫۲۴ درصدی رسید.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

*گروه بهمن (خبهمن)

سهام گروه بهمن در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۳۴۶ سهم در ابتدای هفته به ۳۱۵ سهم کاهش یافت و حجم از ۵ میلیون و ۳۳۹ با رشد به ۷ میلیون و ۱۶ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰٫۸ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته متوقف و به کاهش ۱٫۶۳ درصدی رسید.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

*جمهوری‌اسلامی ایران خودرو دیزل (خاور)

سهام گروه جمهوری‌اسلامی ایران خودرو دیزل در هفته جاری مورد معامله قرار گرفت و از ۲۹۱ سهم در ابتدای هفته به ۳۱۱ سهم افزایش یافت و حجم از ۳ میلیون و ۸۷۹ با رشد به ۵ میلیون و ۴۹ سهم رسید.

در ابتدای هفته این سهم با روند صعودی ۰٫۲۹ درصدی روبرو شده که این روند در پایان هفته تغییری نداشته است.

پنجشنبه/////  /+ نمودار

در این رابطه همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه گفت: گروه خودرویی شرایطی در حال اصلاح داشت و گروه های پیش رو بازار که در هفته گذشته رشد قیمتی را تجربه کرده بودند این هفته بیشتر به حفظ ثبات مشغول بودند و شاهد نوسان اندکی در شاخص بودیم.

وی در ادامه افزود: شرایط ثبات در بازار باعث شد اکثر گروه های سهامی رشد قیمتی خاصی را تجربه نکنند البته در گروه خودرویی شاهد تشدید نگرانی هایی از جهت افزایش نرخ ارز از جمله یورو بودیم که همین امر هم واردات شرکت های خودرویی را گران می کند و با توجه به زمان بر بودن اصلاح قیمتی شرکت های خودرویی، فشار زیادی به شرکت های خودرویی و قطعه سازی وارد خواهد شد.

کارشناس بازار سرمایه گفت: در این بین قیمت خودروهای خارجی نسبت به نرخ ارز افزایش پیدا کرده این امر هم از قدرت خرید کاسته و بازار خودروهای داخلی هم در چند ماه آینده با افزایش قیمت روبرو خواهند شد و با این شرایط انتظار داریم کاهش فروش شرکت های خودرویی را شاهد باشیم و به همین دلیل گروه خودرویی در حال حاضر پشت سر سایر گروه های پیشتاز بازار قرار گرفته و حالت ضعیف تری پیدا کرده است.

گزارش میزان حاکی از معامله گروه‌های سایپا، سایپا دیزل، پارس خودرو، زامیاد، گروه بهمن، جمهوری‌اسلامی ایران خودرو و جمهوری‌اسلامی ایران خوردو دیزل با توجه به روند صعودی شاخص بورس تا انتهای هفته با نوسان نسبتا مثبت معامله شدند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
 • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir