کد خبر : 93503
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
48 اشتراک
آخرین عناوین

انهدام باند بزرگ قاچاق هروئین در مرز ترکیه


انهدام باند بزرگ قاچاق هروئین در مرز ترکیهبه گزارش گروه اقتصاد میزان، گمرک جمهوری‌اسلامی ایران اعلام کرد: یک باند بزرگ و حرفه‌ای قاچاق هروئین در مرز جمهوری‌اسلامی ایران و ترکیه منهدم شد.

این باند بزرگ قصد داشت با جاسازی بسیار ماهرانه هروئین در داخل یک خودروی سواری لوکس اقدام به ترانزیت هروئین از طریق جمهوری‌اسلامی ایران به ترکیه و اروپا کند، اما با استفاده از سگ‌های مواد یاب گمرک جمهوری‌اسلامی ایران ۷۴ کیلو گرم مواد مخدر از نوع هروئین از داخل این خودروی سواری ام. جی کشف شد.

قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر قصد داشتند این میزان مواد مخدر را از طریق گمرک رازی در مرز جمهوری‌اسلامی ایران و ترکیه خارج کنند که شگرد این باند بزرگ قاچاق مواد مخدر با هوشیاری ماموران گمرک رازی و به کمک سگ‌های مواد یاب خنثی شد و در این عملیات میزان ۷۴ کیلو گرم هروئین از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

این میزان هروئین به طرز بسیار ماهرانه‌ای پس از برش دادن قسمتی از کف یک خودروی لوکس ام. جی در آنجا جاسازی شده بود اما، این ترفند قاچاقچیان بین المللی مواد مخدر با رهگیری اطلاع خودرو‌های ورودی و خروجی و به کمک سگ‌های مواد یاب توسط ماموران گمرک کشف شد.

قاچاقچیان که یکی از پیچیده‌ترین فنون جاسازی مواد مخدر را بکار برده بودند و با برش کف یک خودروی لوکس با پلاک کشور ترکیه قصد داشتند با اغفال ماموران گمرک جمهوری‌اسلامی ایران نسبت به انتقال این محموله به کشور ترکیه و از آنجا به اروپا اقدام کنند، در برابر موفق‌ترین گمرک دنیا در مبارزه با قاچاق ناکام ماندند و شگرد پیچیده آن‌ها لو رفت.

بر اساس این گزارش،گمرک جمهوری‌اسلامی ایران برترین گمرک جهان در مبارزه با قاچاق در دنیا به شمار می‌رود که بر اساس ارزیابی سازمان جهانی گمرک رتبه نخست دنیا در مبارزه با قاچاق را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir