لزوم اجرای مصوبه کار داوطلبانه و جهادی در مدیریت شهریرئیس ستاد هم افزایی سمن‌های پایتخت بر لزوم احیاء و اجرای مصوبه کار داوطلبانه و جهادی در مدیریت شهری تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، حجت نظری عصر امروز در گردهمایی فعالان مدنی در ارتباط با کار داوطلبانه و سازمان‌های مردم نهاد افزود: یکی از مشکلات اساسی که در کلانشهرها به خصوص در تهران با آن مواجه هستیم اصرار زیاد بر انجام امورات از طریق فعالیت‌های سنتی و با اتکا به شیوه‌های قدیمی است که آنچنان که باید راهگشا نیست.

وی با بیان اینکه یکی از ابعاد حکمرانی خوب مشارکت دادن هر چه بیشتر مردم در انجام امورات روزمره‌شان است گفت: متاسفانه در کشور تا به امروز علی رغم تلاش‌های خوب و زیادی که انجام شده نتوانستیم آنچنان که باید موفق باشیم و مردم هنوز نتوانستند که باور کنند می‌توانند در انجام امور زندگی، ملی و محلی خود اثرگذار باشند و این در حالیست که زمان آن رسیده که جلب مشارکت مردم افزایش یابد.

نظری با بیان اینکه ما به دنبال بهبود ساختارهای موجود و ایجاد ساختارهای بهتر هستیم تا بتوانیم فضایی را ایجاد کرده تا مردم شاهد مشارکت هر چه بیشتر خود باشند، گفت: در سال ۹۳ مصوبه‌ای در شورای شهر مبنی بر کار داوطلبانه و جهادی داشته‌ایم که بر اساس این موضوع کار داوطلبانه گسترش یابد که متاسفانه کار چندانی در این حوزه صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه متاسفانه در اجرای این مصوبه کار داوطلبانه و جهادی، اقدام مثبتی صورت نگرفته است، گفت: بر همین اساس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای شهر با تشکیل کمیته هشت نفره با مدیریت حق شناس پیگیر احیا و اجرای این مصوبه است تا با این کار بتوانیم به کمک سازمان‌های مردم نهاد بیاییم.

انتهای پیام

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.