• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۴ | کد خبر : 9409
 • به گزارش وعده صادق، بعد از اعلام اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، مبنی بر افزایش بودجه‌ی آفند سایبری این کشور، روسیه نیز قصد دارد سرمایه‌گذاری‌های خود را در جهت تقویت توانایی‌ها و ظرفیت‌های آفندی در حوزه‌ی سایبری، افزایش دهد.
  همچنین روسیه می‌خواهد در حوزه‌ی پیشگیری از حوادث سایبری، سامانه‌ای را ایجاد کند و در برخی اخبار، نقش این سامانه مانند ایجاد سلاح‌های هسته‌ای ذکر شده است. برخی تحلیل گران می‌گویند: ایجاد چنین سامانه‌ای، دشواری‌هایی را برای روسیه در پی دارد.
  هرچند میزان سرمایه‌گذاری روسیه برای آفند سایبری دقیقاً مشخص نشده است، اما برخی منابع نزدیک به وزارت دفاع این کشور، این مبلغ را ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون دلار در هرسال، اعلام کرده‌اند.
  دمیتری میخایلوف (Dmitry Mikhailov)، مدیر مرکز امنیت سایبر در دانشگاه ملی تحقیقات هسته‌ای روسیه، گفت: «روسیه، مشکلات امنیتی فراوانی در حوزه‌ی فناوری اطلاعات داشته است، هرچند هکرهای ما، جزو بهترین‌ها در دنیا هستند. در مواقع حملات سایبری، استفاده از الگوریتم‌های ریاضی، بسیار مهم است. ما در این حوزه، توانایی‌های مناسبی داریم.»
  روسیه و آمریکا در حال تجهیز خود به تسلیحات سایبری هستند. هر دو کشور به‌منظور بازدارندگی طرف دیگر از شروع حمله سایبری، اقدام به افزایش توانایی‌های آفندی و پدافندی کرده‌اند؛ همان‌گونه که در زمان جنگ سرد، بلوک شرق و غرب، مسابقه‌ی تسلیحاتی را آغاز کرده بودند، در زمان حاضر با رشد استفاده از فضای سایبر و تغییر نوع جنگ‌ها، می‌توان گفت درگیری روسیه و آمریکا، وارد مرحله‌ی جنگ سرد سایبری شده است.
  سایبربان
  انتهای پیام/

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار