• وعده صادق
 • <
 • اخبار
 • <
 • سیاسی
 • <
 • یمنی‌ها باید نفت‌کش‌های سعودی را هم در خلیج عدن بزنند/ یارانه ۳۰ میلیون نفر طبق بودجه ۹۷ قطع می‌شود

یمنی‌ها باید نفت‌کش‌های سعودی را هم در خلیج عدن بزنند/ یارانه ۳۰ میلیون نفر طبق بودجه ۹۷ قطع می‌شودمدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: یمنی‌ها باید نفت‌کش‌های سعودی و نفتکش‌های همه کشورهای حاضر در ارتباط سعودی را در خلیج عدن بزنند.

به گزارش گروه دانشگاه سایت دانشجو، حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در همایش « اتکا به توان داخل، رمز پیروزی» که به همت بسیج دانشجویی در سالن شهید طهرانی‌مقدم دانشگاه شهیدرجایی برگزار شد، گفت: باور نداشتن توان خودی باعث شده که از ظرفیت‌های خودمان غافل باشیم و همین موضوع شرایط دشواری را برای ما ایجاد کرده است که اگر بخواهیم به آنها بپردازیم مثنوی هفتاد من کاغذ می‌شود.

وی افزود: نگاه و تکیه به بیرون جدید نیست، از سال‌ها پیش آغاز شده و در سال‌های اخیر هم شدت گرفته است. وقتی مسؤولان تولید داخل را در حد آبگوشت بزباش و پختن قرمه سبزی می‌دانند و وقتی فلان مسؤول می‌گوید امریکا می‌تواند با یک بمب تمام توان دفاعی را ما را از کار بیاندازد، نتیجه همین می‌شود که رادیو فرانسه در یک تحلیل می‌گوید نگاه غرب به این دولت نگاه فروشنده بدهکار است که حاضر است منافع ملی‌اش را بفروشد و در این فرمول هر چقدر خریدار صبر بیشتری داشته باشد، فروشنده قیمتش را پایین‌تر می‌آورد.

شریعتمداری با اشاره به مذاکرات هسته ای، تاکید کرد: در مذاکرات هسته‌ای از ابتدا نتیجه قابل پیش بینی بود و بسیاری نسبت به نتیجه هشدار دادند، ولی به آن توجه نشد. پس از مذاکرات لوزان با تبلیغاتی که کردند خوشحال شدیم ولی وقتی بررسی کردیم دیدیم آنگونه که می‌گویند نیست، برای همین هم گفتم اسب زین شده دادیم و افسار پاره تحویل گرفتیم.

وی اظهار داشت: این باعث شد به ما اعتراض هم شود و عده‌ای می گفتند کیهان، اسرائیل پیوندتان مبارک، که البته آقای ظریف واکنش نشان داد.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان گفت: یکی از مشکلات این است که هر کس نقدی می‌کند یک جریان مرموز سعی دارد آن را مخالفت با دولت نشان دهد، شما ممکن است دلسوزانه نظری داشته باشی ولی یک عده این نظر را مخالف منافع خود می‌بینند و باعث می‌شوند منتقدان دلسوز و دست اندرکاران را در مقابل هم قرار دهند.

وی با اشاره به واردات بی رویه گفت: وقتی سنگ پا و دسته بیل هم وارد شود معلوم است در داخل چه اتفاقاتی رخ می‌دهد، ما باید در اولین گام توان خود را باور کنیم.

شریعتمداری با اشاره به رفت و آمد هیات‌های خارجی در کشور، گفت: این همه هیات خارجی می‌آید و می‌رود ولی به جرات می‌گویم هیچ قراداد اقتصادی با آنها بسته نشده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از حامیان پر و پا قرص برجام و دولت امروز معتقدند برجام تاثیری نداشته است، گفت: وقتی حدود چندصد هزار میلیارد در اختیار چند بدهکار بانکی قرار دارد مسلما مشکلات اقتصادی پیش می‌آید، آقای رفسنجانی می‌گفت با بیست درصد نقدینگی می‌شود مملکت را اداره کرد.

شریعتمداری گفت: اخیرا رئیس کمیسیون شفاف سازی مجلس گفت وزرا در ۸۳ شرکت دولتی حضور دارند، وقتی اینگونه شود نباید تعجب کنیم هویج کیلویی ۹۰ هزار تومان از آمریـکا وارد و با خیال راحت در فروشگاه‌ها فروخته شود.

وی افزود: اگر قانون درست اجرا شود کار به اینجا نمی‌رسد، به وضوح می‌بینیم یک جریان مرموز سعی می‌کند خودی‌ها را با هم درگیر کند، تا کسی به فکر آنها نیفتاد و به سراغ آنها نرود. مراقب باشید، که شما را با هم درگیر نکنند تا یک عده سود ببرند، مثل آن زمان که از برخی دانشجویان استفاده کردند بعد گفتند جنبش دانشجویی حرف مفت است.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان عنوان کرد: نباید شعارگونه به مسائل پرداخت، باید ارزیابی درست داشت. ما نباید شرایط‌مان اینگونه باشد، چرا باید کترینگ راه آهن را به اتریش بدهیم، برای چه آزاد راه شمال را به ایتالیا می‌دهیم، چه کسی گفته ما باید پژوی فرانسه را تامین کنیم؟ جلوی ضرر را از هر جا بگیریم فایده است، راه حل بازگشت به توان داخل است و باید نگاه ما به داخل باشد.

وی اضافه کرد: نزدیک به شصت درصد کارخانه‌های ما تعطیل شده یا با ظرفیت کم کار می‌کنند، این مسئله برای این است که بسیاری از کالاهایی را که می‌توانیم تولید کنیم وارد می‌شوند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی ما نفوذ است، گفت: البته نفوذ را می توان شناخت، دشوار است ولی ناممکن نیست. باید ابتدا باور کنیم امریکا دشمن ماست، آنوقت بگویید اگر دشمن خونی شما برای بیماری شما نسخه بنویسد به آن عمل می‌کنید؟ امروز میدان درگیری عوض شده، ولی اصل درگیری باقی است، بسیار ساده انگارانه است که اصل درگیری را نادیده بگیریم.

شریعتمداری گفت: بحث هسته‌ای بهانه است، بحث سایه جنگ هم توهم است، آنها قبلا گزینه نظامی را علیه جمهوری‌اسلامی ایران به کار برده‌اند، آن زمان ما با اینکه هیچ چیزی نداشتیم پیروز شدیم. در سوریه همه می‌گفتند بشار اسد باید برود و فقط ما گفتیم باید بماند، نتیجه چه شد؟ یک عده تلاش کردند داعشisis نابود نشود ولی با فرماندهی سردار سلیمانی نابود شد. شما کافی است یک حساب ساده کنید تا متوجه شوید سایه جنگ توهم است.

حالا ارزیابی کنید و ببینید اینها که بحث سایه جنگ را مطرح می‌کنند چه کسانی می باشند و جلوی آن چه می‌گذارند.

وی افزود: وقتی دولت نهم در مسیر انقلاب بود و خدمات ارزنده‌ای هم داشت مورد حمایت ما بود ولی از زمانی که تغییر مسیر داد ما نیز حمایت خود را خاتمه دادیم، امروز آنهایی که از باطل حمایت کردند باید شرمنده باشند، اگر دیدید فلان دولت دیگر در مسیر درست نیست و باز هم از آن حمایت کردید آن وقت قبیله گرا هستید.

مدیر مسؤول روزنامه کیهان در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان گفت: به اعتقاد من هیچ مسئولی نباید فرزندش در خارج از کشور باشد اما ما باید بدانیم که راه نفود تنها این مساله نیست و راه‌های زیاد دیگری هم وجود دارد. یک نمونه شکار میانجی است یعنی کسی که در نظام سابقه مسئولیت بالا داشته باشد و اینکه مردم هم از این سابقه باخبر باشند. اگر این افراد با نظام فاصله بگیرند آماده شکار شدن می باشند و اگر کسی از این طریق شکار شود تابلوی خودی دارد اما شناسنامه‌اش خودی نیست. 

وی در ادامه: نفوذی‌ها دو نوع‌اند یک نوع برای عملیات خرابکارانه می‌آیند که اینها خودشان را نشان نمی‌دهند نوع دوم کسانی می باشند که برای نفود در ساختار نظام آمده‌اند. این نفوذی الزاما بایستی دیدگاهش را بروز بدهد، اینجا از مقایسه دیدگاه‌های نظام با دیدگاه‌های این نفوذی می‌توان آنها را شناخت. 

شریعتمداری در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص بودجه ۹۷ اظهار داشت: متاسفانه در بودجه ۹۷ بودجه جاری خیلی بیشتر از بودجه عمرانی است برخی تغییرات هم داده شده که قابل بحث و بررسی است. با این شکلی که بودجه دارد سفره مردم کوچکتر می‌شود یارانه ۳۰ میلیون نفر قطع خواهد شد،‌ یارانه نان نصف می‌شود و حامل‌های سوخت هم گران‌تر خواهند شد. در کل نمایه بودجه نشان نمی‌دهد که وعده‌های روحانی محقق شود. 

وی در پاسخ به سوال دیگری اظهار داشت: آتش‌ به اختیار یک فراخوان است، مخاطب این فراخوان همه نیروهای متعهد می باشند. مدت‌ها است که آقا می‌گویند انقلابی باشید اگر موضوعات را با هم ضرب کنید و مسائل را با آن ارزیابی کنید متوجه می‌شوید چه چیزی توهم است و باید با توهمات مقابله کنیم. 

وی در ادامه: شما نباید بنشینید تا کاری انجام شود و پس از آن به میدان بیایید هر کسی باید کار خودش را انجام دهد. وقتی دزدی را می‌بینید فریاد بزنید. 

شریعتمداری اظهار داشت: حریف سعی می‌کند ما را به مسائل جانبی سرگرم کند ما نباید فریب نارنجک دودزا و بمب صوتی حریف را بخوریم. 

وی در پاسخ به سوال دیگری تاکید کرد: ما باید ببینیم چه کسی الان در منطقه قدرت بیشتری دارد و حرف اول را می‌زند. یک زمان کسی جرات نمی‌کرد از جلوی سفارت امریکا رد شود ولی الان مسئولان آمریکایی به سردار سلیمانی نامه می‌نویسند ولی حاج قاسم نامه را نمی‌گیرد. 

مدیر مسؤول روزنامه کیهان اظهار داشت: دشمن تلاش می کند ما قدر خودمان را ندانیم ولی ما کشور قدرتمندی هستیم و توانسته‌ایم توطئه‌های دشمن را یکی پس از دیگری خنثی کنیم. 

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در زمینه کاهش تیراژ روزنامه کیهان هم گفت: اگر واقعا تیراژ کیهان پایین آمده و به زیر ۲۰ هزار تا رسیده است پس چرا برخی‌ها اینقدر دست و پا می‌زنند. برخی‌ها این شایعات را مطرح می‌کنند ولی ما نمی‌گوییم که کدام روزنامه ۲ هزار تا هم تیراژ ندارد. 

وی در پاسخ به سوال دیگری اظهار داشت: امیدواریم نگاه دولتمردان به سمت داخل برگردد. متاسفانه چهار سال تمام امکانات و ظرفیت کشور صرف برجام شد. ولی واقعا هیچ چیزی بدست نیاوردیم. تحریم‌ها باقی ماند و بیشتر هم شده است. توطئه‌های دشمن هم همچنان ادامه خواهد داشت. 

شریعتمداری در ادامه در پاسخ به سوال دیگری افزود: ترامپ همانطور که قبلا هم گفتیم برجام را پاره نمی‌کند الان هم اگر حرفی می‌زند برای این است که نکاتی را به برجام اضافه کند. برجام برای آنها مثل یک سند طلایی است. آنها سعی دارند صنایع موشکی را هم وارد برجام کنند. ما در برجام سانتریفیوژها، فردو و آب سنگینمان را دادیم رفت. می‌گویند در فردو تحقیقات ادامه خواهد داشت ولی این تحقیقات با گرفتن آب هویج چه فرقی می‌کند. وقتی شرایط به این صورت است. متاسفانه با چنین وضعی هنوز تاثیری از برجام دیده نشده است. 

مدیرمسئول روزنامه کیهان درباره آینده یمن هم گفت: ظرف ۷ روز کار یمن را تمام می‌کنیم ولی دو سال از آن می‌گذرد، نظامیان آل سعود سه گزینه بیشتر ندارند یا فرار می‌کنند یا کشته می‌شوند یا اسیر می‌شوند. 

وی در ادامه: من معتقدم باید نفت‌کش‌های سعودی و نفتکش‌های همه کشورهای حاضر در ارتباط سعودی را در خلیج عدن بزنند. کما اینکه موشکی که به ریاض و ابوظبی زدند در معادلات تاثیر زیادی داشت. 

مدیر مسئول روزنامه کیهان همچنین در زمینه سوالی پیرامون وضعیت حاج احمد متوسلیان و سه نفر از افرادی که احتمالا در اسرائیل  اسیر شده‌اند، اظهار داشت: وقتی می خواست اولین تبادل اسرا بین حزب‌الله و اسرائیل صورت گیرد گفتند که این چهار اسیر ایرانی را همان اول کشته‌ایم. احساس من این است که اسرائیل برای اینکه مبادا حزب الله آنها را بخواهد چنین اظهاراتی را بیان کردند. این مساله نشان می‌دهد احتمالا این چهار عزیز زنده می باشند و از خدا می‌خواهیم اینگونه باشد و به وطن بازگردند. 

وی درخصوص سوال یکی دیگر از دانشجویان گفت: ما در ابتدا از احمدی‌نژاد حمایت کردیم ولی وقتی دیدیم مسیرش تغییر کرد و از نظام فاصله گرفت اولین نفری بودیم که به حمایت خود پایان دادیم. 

وی در خاتمه درخصوص سوال دیگری اظهار داشت: یکی از ترفندهای دشمن این است که اعمال باطل را آنقدر تکرار کند تا شاید مردم یک قسمت آن را باور کنند. مثلا در رابطه با بحث فرزند آقای لاریجانی آنقدر این دروغ را تکرار کردند تا بتوانند کاری کنند حداقل هر نفر این مساله را باور کنند. 

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
 • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.