کد خبر : 94145
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۰۳
35 اشتراک

قیمت نفت به بیش از ۶۵ دلار رسید


به گزارش گروه اقتصاد میزان به نقل از رویترز، پس از بسته شدن خط لوله فورتیز در دریای شمال که موجب توقف عرضه میزان قابل توجهی نفت به بازار شد، قیمت نفت برنت برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ هنوز به بالای ۶۵ دلار در هر بشکه رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۶۰ سنت، معادل ۰٫۹ درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۲۹ سنت رسید. این اولین بار از ژوئن ۲۰۱۵ هنوز است که قیمت نفت برنت به بالای ۶۵ دلار در هر بشکه می رسد.

قیمت هر بشکه نفت خام امریکا نیز امروز با ۳۱ سنت، معادل نیم درصد افزایش به ۵۸ دلار و ۳۰ سنت رسید.

برخی کارشناسان بر این عقیده می باشند که افزایش قیمت نفت برنت ناشی از انتشار خبرهایی در مورد تعطیلی خط لوله فورتیز در دریای شمال برای چند هفته است. ظاهرا یک ترک در این خط لوله پیدا شده است. این خط لوله یکی از مسیرهای مهم عرضه نفت برنت است.

خط لوله فورتیز انگلیس که بزرگترین خط لوله انتقال نفت این کشور با ظرفیت ۴۵۰ هزار بشکه در روز است، روز دوشنبه بسته شد.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «واکنش بازار نشان می دهد که در وضعیت شکاف کم بین عرضه و تقاضا، هرگونه اختلالی در عرضه نفت می تواند به سرعت بر قیمت ها تاثیر بگذارد.»

این افزایش قیمت قابل توجه نفت برنت شکاف قیمت بین دو شاخص نفتی را به حدود ۷ دلار در هر بشکه رسانده که بالاتر از شکاف حدود ۵ دلاری هفته گذشته است و موجب جذاب تر شدن نفت خام امریکا برای خریداران خواهد شد.

دیگر عامل ارزان تر بودن نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا نسبت به نفت برنت افزایش تولید نفت این کشور است که نسبت به اواسط سال ۲۰۱۶ با بیش از ۱۵ درصد افزایش به ۹٫۷۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir