تعطیلی جلسات شورای‌عالی انقلاب فرهنگی کارها را مختل کرده/ به نظر می‌رسد روحانی اعتنای چندانی برای جلسات شورا قائل نیست

0


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اینکه ضرغامی گفته رئیس‌جمهور در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی شرکت نمی‌کند حرف جدیدی نیست، روحانی به جلسات مجمع تشخیص مصلحت هم نمی‌رود!

سید محمد جواد ابطحی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سایت دانشجو با اشاره به انتقادات اخیر ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر عدم تشکیل جلسات این شورا به صورت مرتب به دلیل حضور نیافتن رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: یکشنبه گذشته آقای مخبردزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در کمیسیون حضور یافت و ضمن انتقاد از رفتار مجلس به دلیل عدم تصویب قانون برای مصوبات این شورا، اعلام کرد در حالی که باید هر دو هفته یک بار جلسات شورا تشکیل شود، اما عدم برگزاری جلسات در زمان مقرر، موجب شده تا حجم وسیعی از کار‌ها بر زمین بماند. 

وی افزود: باتوجه به این که آسیب‌های اجتماعی امروز کشور به اندازه ای است که موجب بی خوابی و ناراحتی مقام معظم رهبری شده است، می‌طلبد که آقایان اهتمام بیشتری برای تشکیل جلسات بورزند.

ابطحی تاکید کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای این که بتواند انقلاب اسلامی را از تهاجم فرهنگی دشمنان و آسیب هایی که وارد می‌شود مصون نگه دارد تشکیل شده است، اما حال این سوال مطرح می‌شود که این شورا تا چه اندازه توانسته در اسلامی شدن فضای دانشگاه‌ها ورود پیدا کند؟

نماینده مردم خمینی شهر در پایان خاطر نشان کرد: اینکه آقای ضرغامی گفته  رئیس جمهور در جلسات شورا شرکت نمی‌کند حرف جدیدی نیست، آقای رئیس جمهور به جلسات مجمع تشخیص مصلحت هم نمی‌رود. شاید کار رئیس جمهور زیاد شده یا اهمیتی قائل برای شرکت کردن در این جلسات قائل نیست.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است