افزایش حمایت‌های اعتباری و مالی از سمن‌های مبارزه با مواد مخدر

0مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه موادمخدر به افزایش سطح حمایت‌ از سمن‌ها در سال ۹۶ به دنبال دستور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره و اعلام کرد: حمایت‌های اعتباری و مالی از برنامه ویژه سمن‌ها افزایش یافته و به این ترتیب قرار است ۱۰۰ طرح ویژه پیشگیرانه توسط ۱۰۰ سمن سطح یک تخصصی به اجرا در بیاید. 

محمد بیرجندی در گفت‌وگو با ایسنا،  با بیان اینکه  ۲۳۰۰ سمن فعال در حوزه اعتیاد داریم که از این تعداد در حال حاضر ۶۰۰ سمن سطح یک تخصصی اند اظهار کرد: بخشی از این سمن‌ها در سطح ملی و بخشی دیگر در سطح بین‌المللی فعالیت می‌کنند. 

وی افزود: برنامه ستاد مبارزه با مواد مخدر در توسعه مشارکت‌های مردمی ارتقای توانمندی  برای حضور بیشتر در عرصه بین المللی و معرفی تجارب، الگوها و برنامه‌های موفق پیشگیری است.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه موادمخدر با اشاره به بعد فعالیت‌های ملی سمن‌های تخصصی سطح یک گفت: هسته ملی از سمن‌های سطح یک تشکیل شده است که توانمندی سمن‌های نوپا و دارای دانش اولیه و متوسط را به عهده آنها گذاشته‌ایم.

بیرجندی به افزایش سطح حمایت‌ از سمن‌ها در سال ۹۶ به دنبال دستور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اشاره و اعلام کرد که حمایت‌های اعتباری و مالی از برنامه ویژه سمن‌ها افزایش دادیم و به این ترتیب قرار است ۱۰۰ طرح ویژه پیشگیرانه توسط ۱۰۰ سمن سطح یک تخصصی به اجرا در بیاید. 

وی با بیان اینکه سمن‌ها، تشکل‌های غیر سیاسی، هدفمند و داوطلب می باشند که با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و در چارچوب سیاست‌های تعیین شده حرکت می‌کنند عنوان کرد:  تلاش می‌کنیم از این تشکل‌های تخصصی حمایت کنیم تا بتوانند به ماموریت‌های خود که آگاهی دهی به مردم درباره خطرات اعتیاد و مصرف مواد مخدر است به نحو احسن عمل کنند.

انتهای پیام

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است