پیام آیت‌الله علوی گرگانی به دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان خلق و خوی رحمانی فقط در سایه درک صحیح از قرآن به دست می‌آید

0


به گزارش فارس از مشهد، آیت‌الله علوی گرگانی، امشب پیامی به مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان در مشهد ارسال کرد. در این پیام آمده است:

قرآن کریم به عنوان معجزه جاوید پیامبر اسلام به مثابه چراغ هدایت و چشمه جوشانی است که هم سرگشتگان بیابان گمراهی و هم تشنگان زلال معرفت را سیراب می‌کند.

شخصیت‌هایی در تاریخ اسلام بودند که با شنیدن آیه‌ای از قرآن کریم، تحولی بزرگ از نفس شیطانی خود به روح پاک خداجو داشته‌اند، خلق و خوی رحمانی فقط در سایه درک صحیح از قرآن به دست می‌آید و فهم کامل خلق و خوی رحمانی، تنها به فهم معارف ائمه اطهار(ع) است.

باید پذیرفت که از ناحیه امامان معصومین(ع)، هر کلامی که است ترجمان وحی خداوند است؛ قاریان، حافظان، تالیان و موذنان عزیزی که توفیق شرکت در این جشنواره را در مشهد مقدس داشته‌اید، بدانید که این توفیق پیوند دهنده سه ارزش بنیادی اسلامی، یعنی مسجد، قرآن و عترت است.

یکی از شیوه‌های شکر این نعمت پیمان با امام هشتم(ع) در پاسداشت قرآن با قرائت قرآن در مساجد است، هم در راستای گرم شدن فضای مساجد و هم گرم شدن محافل قرآنی.

ضمن تشکر از ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در کشور و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، امیدوارم با تجربه کردن دوازده دوره از جشنواره قرآنی مدهامتان و با در نظر گرفتن نیازهای روز جامعه، دوره‌های بعدی بهتر و جامع‌تر برگزار شود.

انتهای پیام/ج/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است