اگر می‌خواستیم موشک‌های جمهوری‌اسلامی ایران را وارد کنیم موشک‌های پدافند هوایی را وارد می‌کردیم/ خود امریکا عربستان سعودی را به سلاح‌های ممنوعه مجهز می‌کند

0


رئیس کمیته عالی انقلابی یمن به اظهارات نماینده امریکا در سازمان ملل علیه جمهوری‌اسلامی ایران واکنش نشان داد.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن ادعاهای امریکا در خصوص منبع ساخت موشک‌های شلیک شده به عربستان سعودی را رد کرد.

وی در صفحه خود بر روی توییتر نوشت: اگر می‌خواستیم موشک‌های جمهوری‌اسلامی ایران را وارد کنیم، موشک‌های پدافند هوایی را وارد می‌کردیم.

الحوثی گفت: این امریکا است که ائتلاف متجاوز را به سلاح‌های ممنوعه مجهز می‌کند و ملت یمن را می‌کشد.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن گفت: امریکا در عرصه سیاسی و نظامی در نبرد یمن شکست خورد و این شکست عدم کارایی سلاح‌های آن‌ها را مشخص کرد.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ۳۱ تیر و ۱۳ آبان ماه گذشته، ریاض پایتخت عربستان سعودی را با موشک هدف قرار دادند.

در پی این حملات موشکی، عربستان سعودی مدعی شد که این موشک‌ها ساخت جمهوری‌اسلامی ایران است.

نیکی هیلی» نماینده امریکا در سازمان ملل متحد، روز گذشته با حضور در محل نگهداری قطعاتی که گفته می‌شود لاشه موشک‌های ایرانی است، در برابر خبرنگاران، مدعی ارسال تسلیحات ایرانی برای انقلابیون یمن شد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان، در واکنش به نمایش تبلیغاتی نماینده امریکا در سازمان ملل در صفحه خود بر روی توییتر نوشت: وقتی که من در سازمان ملل بودم این نمایش و آنچه به بار آورد را دیدم.

غلامعلی خوشرو نماینده دائم ج.ا جمهوری‌اسلامی ایران در سازمان ملل متحد نیز اتهامات سفیر امریکا علیه جمهوری‌اسلامی ایران را قویا رد کرد و گفت: این اقدام نشانه بارز نقش مخرب، تحریک آمیز و غیر مسئولانه امریکا است.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است