دلیلی برای ماندن آنها وجود ندارد/نیروهای آمریکایی باید سوریه را ترک کنند

0

به گزارش وعده صادق ،وزارت دفاع روسیه امروز (جمعه) اعلام کرد که با آغاز خروج نیروهای روس از سوریه، دیگر دلیلی برای حضور نظامیان آمریکایی در این کشور وجود ندارد.
ژنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه طی بیانیه ای گفت: «دیگر بهانه یا دلیلی برای حضور نیروهای آمریکا در سوریه نیست. پنتاگون عامدانه جامعه جهانی و حتی رئیس جمهور خود نیز را فریب می دهد.»
به نوشته خبرگزاری «تاس» کوناشنکوف تاکید کرد: «چیزی که پنتاگون درباره خروج نیروهای روسیه از سوریه می گوید، نه تنها نشان دهنده نیت بد آنها درباره عدم حضور ما در سوریه است بلکه عدم آگاهی دولت آمریکا از وضعیت واقعی میدانی در این کشور را می رساند.»
«اریک پاهون» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پیشتر گفته بود آنچه که روسیه درباره خروج نظامیانش از سوریه می گوید اصلا به معنی کاهش تعداد نیروهایش نبوده و بر اولویت های آمریکا اثری نمی گذارد.
کوناشنکوف همچنین از ایجاد مزاحمت یک جنگنده F-22 آمریکایی برای دو فروند سوخو۲۵ روسی بر فراز سوریه، که در حال اسکورت یک کاروان کمک های بشردوستانه بودند خبر داد.
بر این اساس، دو جنگنده روسی مشغول اسکورت یک کاروان کمک در نزدیکی شهر «المیادین» در سوریه بودند که یک فروند F-22 با پرتاب «شعله های منحرف کننده» (Flare) برای آنها مزاحمت ایجاد کرد. این جنگنده آمریکایی سپس توسط یک سوخو۳۵ فراری داده شد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است