کد خبر : 94421
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶
39 اشتراک

خودروسازی جمهوری‌اسلامی ایران به «تهرانی مقدم‌»ها نیاز دارد


معاون وزیر صنعت گفت: در صنعت دفاعی توانسته ایم موفق عمل کنیم، چون اولا نیاز ملی بوده و ثانیا افرادی همچون شهید تهرانی مقدم بر روی کار متمرکز شدند.

به گزارش گروه اقتصادی سایت دانشجو، منصور معظمی، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان ایدرو با اشاره به اینکه طی دهه‌های گذشته دولت‌ها همواره تلاش کرده اند تا استراتژی صنعتی تدوین و توسعه صنعتی را در دستور کار قرار دهند گفت: در زمان آغاز مسئولیت بنده در ایدرو پس از بررسی تمامی استراتژی‌های صنعتی ۵ حوزه نفت، خودرو، حمل و نقل، صنایع نوین و پیشرفته و تربیت نیرو در اولویت سیاست‌ها قرار گرفت

وی با بیان اینکه برنامه ایدرو حرکت بر اساس همین اولویت‌ها است، به پردیس خودرو گفت: تلاش ما این است که با توجه به امکانات مالی، نیروی انسانی در این راه٬ تولید داخلی را رونق و توانمند سازیم.

معظمی در پاسخ به این سوال که چرا علی رغم صرف هزینه‌های مختلف در صنعت خودروسازی، ولی نتوانسته ایم، خودروساز شویم، اظهار داشت: اینکه خودروسازی طی دهه‌های گذشته اولویت در صنعت بوده است٬ اشتباه عمل نکرده ایم. ولی اگر از همان روز اول در صنعت خودرو بر روی بخش تحقیق و توسعه و طراحی تمرکز می‌کردیم امروز می‌توانستیم همچون خودروسازهای بزرگ دنیا خودروساز باشیم.

وی در تبیین علت عقب افتادگی در صنعت خودروسازی خاطر نشان کرد: یکی از اصلی‌ترین علل٬ عدم ثبات مدیریتی در صنعت خودروسازی است. از انجا که علی رغم همه تلاش ها٬ استراتژی صنعتی اجماع شده‌ای تدوین نشده است، لذا با تغییر دولت‌ها و مدیران سیاست‌ها نیز تغییر پیدا کرده است.

معظمی با مقایسه صنعت خودرو با صنایع دفاعی گفت: در صنعت دفاعی توانسته ایم موفق عمل کنیم. چرا که اولا نیاز ملی بوده و ثانیا افرادی همچون شهید تهرانی مقدم‌ها بر روی کار متمرکز شدند و در چارچوب یک ثبات مدیریتی توانستند کار را به نتیجه برسانند. اگر در صنعت خودرو نیز همین گونه عمل کنیم موفق خواهیم شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابزار خرسندی نسبت به نگاه وزیر محترم صنعت گفت: جای بسیار خوشحالی و امیدواری است که فردی مانند آقای شریعتمداری بر روی تدوین استراتژی صنعتی مدون تاکید دارند و به دنبال این می باشند که سمت و سوی صنعت خودروسازی را مشخص کنند.

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir