دو اعتراف تاریخی مریدان آیت‌الله منتظری به برکت مستند «قائم مقام»


چند روز پیش مصطفی ایزدی از مریدان متعصب آیت الله منتظری یادداشتی منتشر کرد با مضمون گلایه و ناراحتی آقای ناطق نوری از عوامل مستند قائم مقام اما بلافاصله …

به گزارش گروه سیاسی سایت دانشجو، چند روز پیش مصطفی ایزدی از مریدان متعصب آیت الله منتظری یادداشتی منتشر کرد با مضمون گلایه و ناراحتی آقای ناطق نوری از عوامل مستند قائم مقام؛ اما بلافاصله فیلمی از حجت الاسلام و المسلمین ناطق نوری منتشر شد که ایشان مستند قائم مقام را مستند بسیار خوب و جامعی می‌دانستند و از عوامل آن تقدیر کردند؛ عوامل مستند هم گفته اند طی روزهای آتی فیلم نظر آقای ناطق در مورد استفاده از بخشهای آرشیوی ایشان و روندی که پس از آن طی شد را منتشر خواهند کرد تا روایت واقعی ماجرا برای همه مشخص شود؛ اما یادداشت مصطفی ایزدی ناخواسته حاوی دو اعتراف تاریخی بود:

اول اینکه ایشان بجای پاسخ مستندل به روایت مستند قائم مقام منزل به منزل و دفتر به دفتر راه افتاده اند تا افراد را راضی کنند که مصاحبه‌های شان از مستند #سانسور شود و بیرون نیاید. این یعنی اثبات همان حرف عوامل مستند که گفته اند جریان نزدیک به آیت الله منتظری در تلاش برای سانسور ابعادی از زندگی ایشان است و از گفتن همه حقایق در مورد ایشان #هراس دارند. چرا که سال‌ها تلاش کرده اند درهای آرشیو را ببندند و بصورت #گزینشی فقط آن بخشهایی که مد نظرشان است را منتشر کنند. آن‌ها این روز‌ها سخت در تلاش اند تا همچنان تاریخ سانسور شده برای مردم روایت شود تا خودشان و روایتی که سال‌ها ارائه داده اند بی اعتبار نشود!

دومین اعتراف مصطفی ایزدی این است که در مورد جلسه با آقای ناطق نوشته “بنده به حاج آقا عرض کردم که من احتمال می‌دهم که عناصر پشت پرده ساخت این فیلم خواسته اند همراه تخریب مرحوم آیت الله منتظری، شما و مرحوم آیت الله هاشمی را هم تخریب نمایند. چون بالاخره این تندرو‌ها که اسم خود را گذاشته اند بی طرف، با شما هم مخالفند” و این در حالی است که وقتی جناب آقای ناطق نوری مستند را تماشا کردند گفتند “خیلی فیلم خوبی شده. اگر ندیده بودم شاید ذهنیت دیگری داشتم. ” مصطفی ایزدی باز هم ناخواسته اعتراف کرده که در حال رفت و آمد و #فضاسازی ذهنی برای مسئولان و شخصیتهای مختلف است؛ و این در حالی است که همه شخصیتهای مستقل و نه مریدان و متعصبان، وقتی مستند را دیده اند روایت مستند را تایید کرده اند و آن را مستندی جامع و منصفانه دانسته اند. این اعتراف مصطفی ایزدی نکته مهمتری را هم در ذهن‌ها تداعی می‌کند؛ اینکه چنین مریدانی، روزگاری چگونه برای آیت الله منتظری در مورد مسائل مختلف کشور فضاسازی می‌کرده اند و نقش آنان در اتفاقات تلخ سه دهه اخیر چقدر زیاد بوده است!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.