کد خبر : 94719
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
29 اشتراک
آخرین عناوین

وزیر کشور:؛

کوله‎بری متوقف می‌شود

کوله‎بری متوقف می‌شود

به گزارش وعده صادق ،رحمانی فضلی امروز در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار کرد : مصوبه ای در دولت برده ایم و تصویب کرده ایم که کوله بری در مرزها متوقف شود.

وی افزود: این امر تبعات اجتماعی و امنیتی در برخی مناطق خواهد داشت اما باید توجه داشت که از انجام کوله بری درآمد زیادی به خود کوله برا‌ن نمی رسد و کرامت انسانی آنها حفظ نمی شود.

وزیر کشور ادامه داد: به جای عملیات کوله بری امتیازات و تخقیفات ویژه ای به کسانی که کارت پیله وری دارند داده خواهد شد که آنها از مرز استفاده کرده و کالاهای خود را در بازارچه های مرزی بیاورند.

وی تصریح کرد: بر این اساس ۱۵ بازارچه مرزی ایجاد می شود و به روستائیانی که در ۵۰ کیلومتری مرزها قرار دارند کارت پیله وری داده می شود تا از تخفیفات گمرکی بهرمند شوند و به جای آن مرز ها برای ورود کالا به کشور به شکل قبل بسته خواهد شد.

رحمانی فضلی همچنین با بیان این که مرزهای مرچین و باشماق امروز باز می شود گفت: سه مرز تمرچین ، باشماق و پرویز خان در زمان نا آرامی های اقلیم عراق بسته شد اما این تصمیم صورت گرفته است که امروز باز شوند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir