• تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۹ | کد خبر : 9514
 • آیا عربستان در پایان یک سوپرنوا خواهد شد؟؟؟

  سربازگیری اجباری در عربستان

  العالم به نقل از روزنامه سعودی “الوطن”، سرتیپ بازنشسته «ابراهیم آل مرعی» خواستار اجباری شدن سربازگیری برای نیروهای مسلح این کشور شد و گفت با توجه به شرایط کنونی که عربستان سعودی دارد، چنین چیزی لازم است.
  آل مرعی افزود: در عربستان سعودی، درباره نیروهای مسلح تجدید نظر صورت خواهد گرفت تا به عنوان نیروی حرفه‌ای عمل کند و سربازی اجباری به عنوان نیروی ذخیره بخشی از آن باشد.
  وی گفت: با توجه به تهدیدهایی که عربستان سعودی در منطقه با آن مواجه است، اجباری کردن خدمت در نیروهای مسلح امری ضروری است و دولت برای این منظور و ارزیابی آن عمل خواهد کرد.
  * بی اعتماد شدن عربستان به حمایت آمریکا
  این افسر بازنشسته سعودی خاطرنشان کرد: درصورتیکه به تغییرات صورت گرفته در رفتارهای قدرتهای بزرگ به ویژه آمریکا نگاه کنیم، می بینیم که این کشور قبلا همپیمان راهبردی عربستان بود، ولی عربستان سعودی دیگر نمی‌تواند بر حمایت و پشتیبانی آمریکا یا هر کدام از کشورهای دنیا در بحرانهای آینده تکیه کند.
  از سوی دیگر سرهنگ بازنشسته “خالد بن بجاد المیمونی” رئیس اداره اطلاعات نظامی القصیم، طرح ثبت نام از داوطلبان را مطرح کرد و گفت: این اقدام در گذشته موفقیت آمیز بود.
  المیمونی تأکید کرد که باید مشوق و انگیزه‌هایی برای افراد شرکت کننده در دوره های آموزشی ایجاد شود که از جمله آنها اولویت دادن به اینگونه افراد در استخدام است. کارمندان نیز با دریافت درجه و ترفیع یاد می گیرند که چگونه برای خدمت فراخوانده می شوند، و چگونه با بحرانها مقابله کنند.
  وی همچنین توصیه کرد که به محصلان نیز توضیح داده شود که چرا عربستان وارد جنگ فعلی شده است، و به مواد درسی آنان نیز یک کلاس نظامی اضافه شود تا اصول جنگ را فرا بگیرند.
  * حمایت علمای ارشد سعودی از سربازی اجباری
  از سوی دیگر، “شیخ علی حکمی” عضو هیئت علمای ارشد سعودی به الوطن گفت: سربازگیری اجباری از نظر شرعی یک امر مطلوب است، و در صورتیکه نیاز باشد چنین طرحی اجرا شود، باید از جوانان دعوت و آنان را ملزم کرد که وارد فعالیتهای نظامی شوند.
  این عضو هیئت علمای ارشد سعودی، تصمیم گیری در این خصوص را برعهده پادشاه دانست.

  این موضوع در شرایطی مطرح می شود که عربستان با وجود برخورداری از حمایتهای نظامی گسترده از غرب، به دلیل ناتوانی نظامیانش مجبور شده است در جنگ یمن از مزدوران بیگانه، نیروهای برخی کشورها، و حتی تروریستهای القاعده و داعش استفاده کند.

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  نام:

     

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  تایلند و مالزی محل شیوع ویروس زیکا/ خانم‌های باردار مراقب باشند نیروی دریایی سپاه در صحنه‌ نبرد با آمریکا متولد شد دو آبی‌پوش از بازی در اهواز محروم شدند/ سمت راست استقلال چپ کرد! عکس/ اولین وانت مرسدس بنز روایتی متفاوت از دیوانه‌بازی «راننده وانت دیوانه» واگذاری یک شبه ۹۰۰ مدرسه دولتی به بخش خصوصی سامسونگ از ویژگی های گلکسی اس۸ رونمایی کرد «جایزه ملکه» برای ظریف! سردار آمپـول به روایت نماینده قم! پی‌آمد خواب‌های امنیتی اردوغان تغییر۶٠ فرماندار در دستورکار «ناتو» نسبت به انتقادهای ژنرال دوستم واکنش نشان داد رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به ۵ درصد می‌رسد افراد جدیدی به شورای مرکزی جامعه روحانیت اضافه می‌شوند/ برنامه کمیته سیاسی برای نشست مشترک با احزاب اصولگرا توضیحات فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء درباره فعالیت های این قرارگاه در اقتصاد کشور نامه ۱۶۹ نفر از نمایندگان مجلس به رئیس جمهور پیرامون ارائه تسهیلات بانکی ناسا در انهدام مریخ نشین اروپا دست داشت تشکیل سازمان توسعه سواحل مکران عکس/ لوکس‌ترین شاسی‌بلند لکسوس در ایران سوخت کارت سوخت!