فلسطین مسأله جانبی است، نباید به‌خاطرش با آمریکا سرشاخ شد/واکنش بحرین به تهدید آمریکا!

0

به گزارش وعده صادق ،«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در واکنش به تهدید اخیر آمریکا، اعلام کرد که نباید حتی برای خاطر فلسطین با آمریکا به اختلاف رسید.

بر اساس گزارش «القدس العربی»، خالد در صفحه توئیتر خود فلسطین را که بسیاری از حتی حکام عرب آن را مسئله اول دنیای اسلام و عرب میدانند، مسأله‌ای جانبی دانست که نباید به خاطر آن با آمریکا دچار اختلاف شد.

وزیر خارجه بحرین ادعاهای ضد ایرانی خود را تکرار کرد و گفت: «در حالیکه در حال مبارزه با خطر فعلی و آشکار جمهوری اسلامی فاشیست هستیم، نباید به خاطر مسائل جانبی با آمریکا وارد جدال شویم».

در پی تصمیم مجمع عمومی سازمان ملل برای برگزاری جلسه اضطراری روز پنجشنبه جهت رأی‌گیری درباره قطعنامه‌ای علیه تصمیم اخیر آمریکا درباره قدس، نیکی هیلی نماینده دائم واشنگتن در سازمان ملل تهدید کرد که اسامی کشورهایی که به این قطعنامه [غیرالزام‌آور] رأی مثبت بدهند، ثبت می‌کند. همان روز دونالد ترامپ نیز این تهدید را تأیید کرد.

از طرفی دیگر بحرین همگام با برخی کشورهای عربی دیگر به عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی «خیز» داده است؛ اوایل ماه جاری میلادی (دسامبر) بود که شبکه دو تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد هیئتی از جمعیت موسوم به «این بحرین است»، به فلسطین اشغالی سفر کرده و هدف از آن نیز -طبق گزارش این تلویزیون اسرائیلی- تحقق گفته شاه بحرین در همزیستی مسالمت‌آمیز است.

بعد از بازگشت این هیأت، چند روز بعد، شماری از اعضای این جمعیت به دیدار شاه بحرین رفتند و با او دیدار کردند تا شاه بحرین به نوعی حمایت خود از سفر اخیر آنان به فلسطین اشغالی حمایت کرده باشد.

قرار است هیأتی اسرائیلی نیز بزودی به بحرین سفر کنند.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است