واکنش آیت الله خاتمی به تیتر روزنامه شرق

0

به گزارش وعده صادق ،متن کامل توضیح «سید احمد خاتمی» به این شرح است: «جناب آقای مهدی رحمانیان؛ صاحب امتیاز و مدیرمسئول روزنامه شرق؛ با سلام. تیتری که از سخنان این‌جانب در صفحه اول روزنامه امروز (شنبه) ١۶ دی‌ماه ٩۶ زده‌اید، خلاف واقع است.

نوشته‌اید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران گفت: «مردم آزادی می‌خواهند که صدای آنها شنیده شود» این تیتر خلاف واقع است. من گفته‌ام مشکل مردم مشکل معیشت است.

کسانی استفاده جناحی از این خواست به‌حق مردم نکنند. من تصریح کرده‌ام کسانی که خواسته مردم را مصادره جناحی می‌کنند و آزادی شنیدن صدای مردم را خواسته مردم مطرح می‌کنند اینها مصادره جناحی از اعتراضات مردم است! و به‌صراحت گفتم مگر آزادی در کشور نیست؟ مگر همه صداها شنیده نمی‌شود؟ آری صدای کسانی که به نیابت از ترامپ و نتانیاهو سخن می‌گویند و اسلام و انقلاب را زیر سؤال می‌برند و به پرچم جمهوی اسلامی ایران اهانت می‌کنند، شنیدنی نیست و ملت آن را خفه می‌کند، این سخن مردم است. تعجب کردم که چگونه برعکس آنچه گفته‌ام تیتر شده است!! انتظار می‌رود طبق قانون مطبوعات در همان صحفه اول در شماره فردا، یکشنبه ١٧ دی٩۶، این مکتوب را چاپ کنید. امام جمعه موقت تهران، سید‌احمد خاتمی».

توضیح شرق: سخنان حجت‌الاسلام خاتمی که «شرق» آن را روز شنبه منتشر کرده، به نقل از خبرگزاری‌های رسمی کشور، نظیر «فارس»، «تسنیم»، «ایلنا»، «ایرنا» و «مهر» است. این بخش از سخنان ایشان عینا به نقل از خبرگزاری «فارس» به این شرح است: «روحانیت و مراجع همراه محرومین و کارگران و افرادی که مشکل معیشت دارند، هستند؛ خواهش می‌کنم اینجا دیگر بازی جناحی درنیاورید، ‌مردم آزادی می‌خواهند صدای آنها شنیده نمی‌شود.

صدایی که به نمایندگی از ترامپ و نتانیاهو برخیزد صدای ملت نیست بلکه صدای بیگانه است و مردم این صدا را خفه می‌کنند،‌ صدایی که به نیابت از نتانیاهو شعار نه غزه نه لبنان می‌دهد شنیدنی نیست و باید خفه شود هر چند بخش دوم این شعار درباره جانم فدای ایران دروغ است و آنها در روز حادثه برای ایران جان نخواهند داد».

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است