• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۱۲ | کد خبر : 9799
 • کیفیت تصاویر تلویزیون در سراسر کشور بالا رفت

  به گزارش وعده صادق، مراسم افتتاح فرستنده‌ بسته سوم دیجیتال با حضور معاونان سازمان صدا و سیما برگزار شد.
  به این منظور ۴۹ دستگاه فرستنده دیجیتال در ایستگاه‌های ۳۳ مرکز استان و مراکز مستقل سازمان صدا و سیما در کل کشور تامین، نصب و راه اندازی شد.
  بسته ts3 در بیشتر استان‌ها شامل سه برنامه سیما به شرح hd ملی، پرس تی وی با فرمت hd و آی فیلم hd است.

  معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی در این مراسم گفت: توسعه کمی و کیفی رسانه ملی با ایجاد زیرساخت های لازم برای تبدیل SD به HD در همه شبکه ها سرعت پیدا می کند.
  حجت الاسلام موسوی مقدم در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان این مطلب گفت: به رغم محدودیت های مالی، همراه با توسعه کمی شبکه با ایجاد فرستنده های دیجیتالی، زمینه های ارتقای کیفی تسهیل فراهم شده است برخی شبکه ها به صورت دیجیتال برای مخاطبان برنامه پخش می کند و در فازهای بعدی به تدریج تعداد شبکه ها به آن افزوده می شود.
  وی افزود: امروز با قرار گرفتن مراکز استانی به سامانه TS3 ( بسته سوم فرستنده های دیجیتالی ) ظرفیت و بستری برای توسعه شبکه های استانی آنهم به صورت کیفی ایجاد شده است و علاوه بر این، شبکه ها ایمنی و امنیت بالاتری یافته اند و سیگنال رسانی نیز تسهیل شده و ارتباط شبکه ها آسان‌تر شده است.
  بعد از گذر از آنالوگ به دیجیتال در آبان ۱۳۸۸ تا به امروز رسانه ملی دارای دو بسته پخش دیجیتال TS بود که امروز با افتتاح بسته سوم دیجیتال زیرساخت لازم برای ارتقای شبکه ها از SD به HD ایجاد شد.
  پخش آزمایشی HD از دو سال پیش در تهران آغاز شده است که در شرایط فعلی با راه اندازی شبکه HD تهران، پخش این شبکه آزمایشی متوقف شد و هم اکنون با افتتاح فرستنده ه۰ای TS3 در دیگر مراکز استانی، شبکه ملی HD با محتوای یکسان که متفاوت از محتوای شبکه تهران است در حال پخش است.

  منبع: فارس

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار