انفجار صبح امروز نفتکش کار اطفاء را سخت‌تر کرد/ درخواست کمک گسترده از ژاپن

0


انفجار صبح امروزنفتکش کار اطفاء را سخت‌تر کرد/ درخواست کمک گسترده از ژاپنهادی حق شناس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد میزان، در خصوص آخرین شرایط نفتکش حادثه دیده گفت: به دلیل انفجار مجددی که صبح امروز در نفتکش اتفاق افتاد، عملیات اطفاء آتش مجددا از سر گرفته شد.

وی با اشاره به اینکه اگر انفجار جدیدی نداشته باشیم احتمال خاموشی هر چه زودتر آتش است و در غیر اینصورت عملیات اطفاء به روزهای آینده کشیده خواهد شد، گفت: محموله نفتکش مایعی بین بنزین و گاز است به همین خاطر انفجار به راحتی صورت می گیرد و امکان پیشگیری از سوی ما وجود ندارد.

حق شناس گفت: به دلیل شرایط آب وهوایی و بادهای منطقه‌ای و موج دریا نفتکش آسیب دیده به سمت آبهای ژاپن در حرکت است. این نفتکش که در ۱۵۵ مایلی بندر شانگهای بود و الان در حدود ۱۳۵ مایلی یکی از جزایر ژاپن قرار گرفته است.

معاون دریایی سازمان بنادر و کشتیرانی افزود: به دلیل تغییر مکان نفتکش حادثه دیده، علاوه بر کمک از دو آتشخوار ژاپنی، سفیر ژاپن نیز در جلسات ما حضور دارد.

حق شناس بیان کرد: مشکل حال حاضر ما این است که هر بار به نقطه پایان آتش‌سوزی می‌رسیم، مجددا انفجار جدیدی شکل می گیرد و عملیات اطفاء آتش از ابتدا آغاز می شود که جدیدترین آن به انفجار امروز ۱۰ صبح باز می گردد.

انتهای پیام/

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است