کد خبر : 98037
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
59 اشتراک

طوفان، آثار باستانی امریکا را به کانادا بردطوفان زمستانی هفته گذشته یک بنای تاریخی در شمال امریکا را به بخش کانادایی اقیانوس اطلس در حد فاصل ایالت مِین و استان نیوبرانزویک رانده است.

به گزارش ایسنا، این موضوع میان کانادا و امریکا بر سر چگونگی بازگرداندن بقایای این اثر تاریخی تنش ایجاد کرده است.

بنای قدیمی فرآوری شیلات در ساحل لوبک ایالت مین، قدیمی‌ترین بنای سالم در نوع خود است که از اوایل قرن بیستم تا دهه ۹۰ میلادی برای مصارف صیادی و فرآوری محصولات دریایی به کار می‌رفت اما پس از آن در تعلق یک موسسه خصوصی قرار گرفت و به یک موزه صیادی تبدیل شده بود.

این بنا در فهرست میراث فرهنگی امریکا به ثبت رسیده است.

در جریان طوفان زمستانی شدیدی که هفته گذشته در شرق و شمال‌شرق امریکا درگرفت، این بنا پس از فروریخت پایه‌هایش به روی آب افتاد و به سمت جزیره‌ کمپوبلو که در بخش کانادایی اقیانوس اطلس در این منطقه است به حرکت افتاد.

این ماجرای نادر اکنون میان موسسه مالک این بنا در امریکا و مقام‌های استان نیوبرانزویک کانادا تنش‌زا شده است.

در حالی که مسئولان موسسه غیردولتی نگهدارنده از این بنا می‌گویند آماده جمع‌آوری بقایای آن می باشند طرف کانادایی گفته باید ابتدا مراحل قانونی این عملیات طی شود.

به گزارش بی‌بی‌سی، آن طور که گزارش شده قرار است یک تیم پیمانکاری مشترک میان کانادا و امریکا این عملیات را از روز ۱۷ ژانویه آغاز کنند.

انتهای پیام

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir