کد خبر : 98103
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۲
43 اشتراک

شهر هوشمند چیست؟


به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد میزان، شهر هوشمند و شهر مجازی واژه‌هایی می باشند که شهروند الکترونیک را به دنیای جدید و زندگی در شهر‌های مدرن، دعوت می نمایند.

شهری که بتوان در آن به طور آن لاین خرید کرد، حساب‌های خود را آن لاین پرداخت کرد، آنلاین جلسه برگزار کرد و حتی آنلاین سفر کرد.

شهر هوشمند شهروندان را از دنیای تک بعدی شهر‌های سنتی و امروزی به دنیای دو بعدی می برد که دستاوردهای اطلاع و ارتباطات دنیای اینترنتی است.

شهر هوشمند شهری است ۲۴ ساعته که امور شهری در تمام شبانه روز در ان جریان دارد و شهروندان می‌توانند از طریق اینترنت، در هر زمان و هر مکانی به اطلاع و خدمات آموزشی، تجاری، رفاهی اداری و … خود دسترسی پیدا کنند.

کاهش مصرف منابع، به خصوص آب و انرژی و در نهایت کمک به کاهش انتشار دی اکسید کربن، بهبود استفاده از ظرفیت زیر ساخت‌های موجود و بهبود شرایط و کیفیت زندگی مردم، کاهش نیاز به زیر ساخت‌های سنتی، تقویت رقابت تجاری شهر و ایجاد فرصت‌های تجاری بیشتر توسط تجارت الکترونیک، فراهم آوردن خدمات اینترنت با کیفیت و سرعت بالا برای شهروندان، فراهم آوردن کانال‌های آموزشی متفاوت و محیط آموزشی مادام العمر از نمونه مزایای شهر هوشمند است.

به طور قطع این اقدامات می تواند بهبود کیفیت زندگی مردم و ارائه خدمات یک مرحله ای به شهروندان، ارتباط بهتر سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف شهری، افزایش مشارکت مردم در اداره شهر، صرفه جویی در وقت و هزینه شهروندان، کاهش سفرهای درون و بین شهری، کاهش آلودگی صوتی و هوایی و کاهش مصرف سوخت به دنبال دارد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir