کد خبر : 98385
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱:۴۰
29 اشتراک
آخرین عناوین

رشد بخش ترانزیت در ۹ ماهه ابتدایی سال/ سهم جابجایی کالای غیر نفتی به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید


به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد میزان، براساس آمار منتشر شده از سوی سازمان راهداری در ۹ ماهه سال جاری سهم بخش ترانزیت ۲۰ درصد رشد کرده است.

این در حالی است که در مدت فوق سهم جابجایی کالای غیر نفتی به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسیده و سهم کالای نفتی ۲ میلیون تن بوده است.

به علاوه در ۹ ماه سال ۹۶، بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی جمهوری‌اسلامی ایران ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش ۲۰ درصد رشد داشته است.

نکته قابل توجه اینجاست که در مدت فوق مرز پرویزخان بسته بوده و فعالیت در این مرز صورت نگرفته است، ولی با توجه به عملکرد صعودی در ۶ ماه نخست سال جاری سهم ۱۵ درصد و در رتبه دوم مرز بازرگان سهم ۱۱ درصدی را در ترانزیت بار داشته است.

همچنین در بندر شهید رجایی بیشترین کالاهای ترانزیتی وارد شده و در مدت فوق ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و ۳۶ درصد فعالیت در این بخش داشته است.

براساس اعلام راهداری با شروع به کار مرزهای پرویزخان و باشماغ ترانزیت فرآورده های سوختی از جمهوری‌اسلامی ایران مجددا از سرگرفته شده و روند رو به رشد ترانزیت جمهوری‌اسلامی ایران به تثبیت برسد و شاهد ادامه این روند در روزهای باقی مانده از سال جاری باشیم.

گفتنی از نظر مبدا و مقصد عبور کامیون ها از عراق به امارات که دارای بار فرآورده های نفتی بوده بیشترین سهم را در این حوزه داشته است.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir