کد خبر : 98412
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۹:۲۶
37 اشتراک
آخرین عناوین

«داعش در صحرا» /اعلام موجودیت یک گروه تروریستی جدید

به گزارش وعده صادق ،به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، با پایان کار گروه تروریستی داعش در کشور‌های عراق و سوریه، گروه‌های تروریستی فعال در ساحل آفریقا از تشکیل ائتلافی با عنوان «داعش در صحرا» خبر دادند.

بنا بر گزارش الحدث، این گروه تروریستی جدید که با هدف مقابله با نیروی مشترک پنج کشور ساحل آفریقا تشکیل شده است، نتیجه گردهم آمدن چند گروه تندرو در منطقه مثلث مرزی میان مالی، بورکینافاسو و نیجر است. این گروه سعی می‌کند در مقابله با نیروی مشترک مالی، نیجر، موریتانی، چاد و بورکینافاسو، مانع تمرکز نیرو‌های مشترک این پنج کشور در منطقه ساحل شود.

داعش در صحرا را فردی به نام «عدنان ابوالولید الصحراوی» فرماندهی می‌کند، این فرد عامل اصلی سلسله عملیات تروریستی در منطقه ساحل آفریقا به شمار می‌آید. او همچنین طراح اصلی عملیاتی است که اخیرا علیه نیرو‌های فرانسوی در مالی انجام شد.

گروه داعش در صحرا همچنین مسئولیت حمله‌ای را بر عهده گرفته است که اکتبر گذشته در نیجر انجام شد و در آن چهار نیروی ویژه آمریکایی و چهار نیروی نیجر کشته شدند.

افزایش نفوذ گروه‌های تروریستی در منطقه ساحل به ویژه مالی به دلیل بی‌ثباتی امنیتی در این مناطق است، به ویژه اینکه این مناطق چندان تحت تسلط نیرو‌های مالی و فرانسوی نیست، به همین دلیل این منطقه هرازگاهی با عملیات تروریستی مواجه می‌شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir