کد خبر : 98519
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۷:۱۲
26 اشتراک
آخرین عناوین

کاخ سفید و کنگره به پیشرفت‌های خوبی در زمینه اصلاح برجام دست یافته‌اند


به گزارش گروه بین الملل فارس، هیثر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه امریکا شب گذشته در پاسخ سوالی درباره اینکه دونالد ترامپ در بیانیه روز جمعه خود دقیقا مشخص نکرد که آیا دوباره عدم پایبندی جمهوری‌اسلامی ایران به توافق هسته‌ای را اعلام خواهد کرد یا خیر گفت: 

ترامپ هفته گذشته تعلیق تحریمهای جمهوری‌اسلامی ایران را به مدت ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد. این تمدید به خاطر این بود که زمان کافی برای همکاری بیشتر دولت با اعضای کنگره برای تدوین قانون جدید درباره توافق هسته‌ای وجود داشته باشد تا به این مساله کمک کند که بتواند جمهوری‌اسلامی ایران را به صورت بهتری با توافق سازگار کند و همچنین سختگیری علیه جمهوری‌اسلامی ایران بیشتر شود. این چیزی است که کاخ سفید تصمیم گرفته است.

وی همچنین گفت که تمدید تعلیق تحریمها و تایید پایبندی جمهوری‌اسلامی ایران به توافق ۲ مساله جداگانه می باشند.

نوئرت اضافه کرد؛ درباره بحثهایی که بین دولت و کنگره صورت گرفته، آنطور که به من گفته شده، آنها به پیشرفتهای خوبی درباره قانون(اصلاح) برجام رسیده‌اند و همچنین زبان مورد نظر آنها به هم نزدیک شده است.

اخیر باب کورکر رئیس کمیته روابط خارجی امریکا نیز مدعی شده بود که در این زمینه با نمایندگان اتحادیه اروپا در حال رایزنی می باشند و به پیشرفتهایی نیز برای اصلاح برجام دست یافته‌اند.

از حدود ۳ ماه پیش دونالد ترامپ با ادعای عدم تایید پایبندی جمهوری‌اسلامی ایران به توافق هسته ای از کنگره امریکا خواست قانون جدیدی تدوین کنند تا اجرای برجام را برای جمهوری‌اسلامی ایران سختتر و بعضی بندهای جدید به آن اضافه کنند و یا آنها تغییر دهند.

این درحالیست که آژانس بین المللی انرژی اتمی تا کنون ۹ بار پایبندی دقیق جمهوری‌اسلامی ایران به برجام را تایید کرده است. همچنین کشورهای اروپایی نیز گفته‌اند که برجام باید به همین شکلی که الان وجود دارد اجرا شود و با هرگونه تغییری در آن مخالف می باشند.

مقامات ایرانی نیز بارها تاکید کرده‌اند که هیچ گونه تغییر و یا مذاکره مجدد را بر سر برجام نخواهند پذیرفت.

انتهای پیام/م

 

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir