تقریبا علت اصلی همه بیماریها التهاب است

0

به گزارش وعده صادق ،طبق یک مقاله منتشر شده در سایت WakingTimes.com، التهاب باعث تقریبا تمام بیماری ها می شود. خوشبختانه، راه های طبیعی برای جلوگیری از آن وجود دارد.

التهاب، پاسخ بدن برای بهبودی بعد از جراحت ، حفاظت از خود در مقابل مهاجمین خارجی مانندباکتری ها و ویروس ها و تعمیر بافت آسیب دیده است. بدون آن، زخم ها یا صدمات ممکن استعفونت کرده و حتی ممکن است منجر به مرگ و میر ناشی از این شرایط شود.

التهاب معمولا با قرمزی، گرما، تورم، درد و از دست دادن عملکرد مشخص می شود. دو نوع التهاب وجود دارد : التهاب حاد و التهاب  مزمن.

هنگامی که یک التهاب تنها برای چند روز رخ می دهد، آن التهاب حاد نامیده می شود. با این حال، زمانی که التهاب طولانی مدت است یا برای چند ماه یا چند سال طول می کشد، التهاب مزمن نامیدهمی شود. این به این معنی است که سلولهای بدن دائما تحت حمله هستند. التهاب مزمن در پاسخ بهمواد ناخواسته در بدن مانند سموم سیگار یا اضافه شدن سلولهای چربی رخ می دهد. فردی که التهاب مزمن را تجربه می کند سریعتر پیر می شود و به راحتی بیمار می شود. این نوع التهاب کشنده است.

در برخی بیماری ها، سیستم ایمنی بدن به اشتباه در برابر سلول های سالم مبارزه می کند و منجر به پاسخ التهابی مضر می شود. بدن به جای مبارزه با یک اختلال واقعی یا جراحت، با خودش مبارزه می کند.

التهاب مزمن یک مشکل است که به طور مستقیم با بیماری های کشنده در جهان مرتبط است؛ شرایطی مانند بیماری قلبی، سرطان، بیماری های نورودژنراتیو (عصب مغزی) و بیماری های روده. التهاب مزمن همچنین با بدتر شدن وضعیت سلامت استخوان، بیماری های روانی و شرایط ریه مانند آسم، بیماری مزمن انسدادی ریوی و عفونت های ریه ارتباط دارد. طب سنتی چینی، آیورودا و سایر درمانهای سنتی برخلاف طب مدرن، هیچگاه پادزهر را بدون درک درست علت بیماری، تجویز نمی کنند.

داروهای مدرن باعث عوارض جانبی و از بین بردن میکرو بیوتای روده می شوند. آنها همچنین منجر به التهاب مزمن بیشتر می شوند.

۱ راهنمایی های طبیعی در مورد چگونگی اجتناب از التهاب مزمن

خوشبختانه، می توان از طریق روش های طبیعی از التهاب، اجتناب یا پیشگیری کرد. یکی از اینموارد، به وسیله گیاهان طبیعی و قدرتمند و ضد التهابی است. این گیاهان شامل زردچوبه، زنجبیل، عسل مانوکا، چای سبز، پوست بید سفید، عصاره برگ زیتون، میخک ها، فلفل قرمز، فلفل سیاه، کندر، پوست درخت کاج دریایی، پنجه گربه، فلفل، رزماری، زنجبیل و دارچین است. این گیاهان بهکاهش التهاب مزمن در بدن بسیار سریع کمک می کنند.

یکی دیگر از راه های طبیعی برای مبارزه با التهاب مزمن، پیوستن به رژیم ضد التهابی است. در این رژیم، شکر تصفیه شده و روغن های فرآوری شده مانند روغن ذرت و کلزا حذف می شوند زیرا این دو ماده سبب بدتر شدن التهاب مزمن می شود. این رژیم شامل میوه ها و سبزیجات تازه و ارگانیک، دانه ها، لوبیا، جوانه، دانه های کامل و روغن های سالم که غنی از امگا ۳ هستند، مانند روغن نارگیل یا روغن دانه کنجد است، که به کاهش التهاب کمک می کند.

یکی دیگر از نکات کاهش استرس است. استرس موجب عدم تعادل در دستگاه گوارش می شود کهدر آن باکتری های بد بدن باعث از بین رفتن باکتریهای خوب شده و باعث التهاب می شوند. استرسهمچنین سطح کورتیزول را افزایش می دهد که سیستم ایمنی بدن را از بین می برد و منجر به التهاب مزمن همه بافت ها در بدن می شود. بنابراین، کاهش سطح استرس می تواند التهاب مزمن را در اسرع وقت متوقف کند. با داشتن خواب باکیفیت و کافی، خوردن غذای سالم، مصرف مکمل های گیاهی و انجام تمرینات مدیتیشن، ورزش، یوگا، تای چی یا تنفس ذهنی، می توان میزان سطوح استرس را کاهش داد.

ممکن است بپسندید

نظر شما چیست؟

از ارسال کامنت های حاوی توهین و تهمت به اشخاص پرهیز گردد

پر کردن فیلد نام و ایمیل اختیاری است