کد خبر : 98552
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
25 اشتراک
آخرین عناوین

رئیس هیأت پارلمانی اردن در کنفرانس مجالس کشورهای اسلامی جنگ با تروریسم وظیفه تمامی مسلمانان است/ صهیونیست‌ها نمی‌توانند ماهیت قدس را خدشه‌دار کنند


به گزارش خبرنگار پارلمانی فارس، خمیس عطی رئیس هیأت پارلمان اردن در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که در هتل اسپیناس تهران در حال برگزاری است با اشاره به مشکلات فراوانی که در جهان وجود دارد، گفت: کشورهای اسلامی نیز درگیر این مشکلات می باشند که بایستی با وحدت آنها را حل و فصل کرد.

وی با تاکید بر  اینکه صهیونیست‌ها هرگز نمی‌توانند ماهیت قدس را خدشه‌دار کنند، اظهار داشت: حمایت از قدس به عنوان هدف اصلی ما و ما آن را به صورت جدی پیگیری خواهیم کرد.

رئیس هیأت پارلمانی اردن در ادامه: امروز دشمنان ما تمام مقررات را زیر پا گذاشته‌اند و همواره به دنبال ارتکاب جنایات وحشیانه می باشند؛ آنها به مردم مسلمان وعرب منطقه ظلم می‌کنند.

وی با اشاره به کارشکنی‌های برخی دولت‌های غربی در قبال مسئله قدس، گفت: امریکا و شریک آنها یعنی انگلیس و رژیم صهیونیستی همواره به دنبال ایجاد مشکل برای قدس می باشند.

عطی در همین زمینه خاطرنشان کرد: تا زمانی که ترامپ در امریکا حکومت می‌کند صهیونیست‌ها تصور خواهند کرد توانایی ایجاد توطئه‌های جدید را دارند.

«از اعضای مجالس کشورهای اسلامی می‌خواهم که مباحث مربوط به قدس و تاکید بر اینکه قدس مربوط به امت اسلامی است لحاظ شود و اینکه قدس مربوط به کشورهای اسلامی است لحاظ کنند».

رئیس هیأت پارلمانی اردن از لزوم وحدت اسلامی برای حل مشکلات جامعه مسلمانان گفت و تاکید کرد: ما باید در جامعه بین‌المللی هماهنگی و رایزنی بیشتری داشته باشیم.

عطی در بیان موضع کشور خود پیرامون مسئله فلسطین، اظهار داشت: ما مسئله قدس را مسئله اصلی می‌دانیم و اعتقاد داریم تعرض به قدس تعرض به اردن است؛ ما خودمان را جدا از فلسطین نمی‌دانیم و پادشاه اردن عبدالله دوم تاکید دارند قدس خط قرمز اردن محسوب می‌شود.

وی به مسائل رخ داده در سوریه نیز اشاره کرد و از کشورهای اسلامی خواست به اردن کمک کنند تا مشکلات آوارگان سوری حل شود.

رئیس هیأت پارلمانی اردن در پایان اظهارات خود جنگ با تروریسم را وظیفه تمام کشورهای اسلامی دانست و تاکید کرد: هر جا برادران و خواهران ما مورد تعرض قرار گرفته و دچار مشکل می‌شوند ما باید از آنها حمایت کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir