کد خبر : 98727
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵
24 اشتراک
آخرین عناوین

پس از رأی مجلس نمایندگان امریکا؛ سنای امریکا هم تمدید قانون جاسوسی از مظنونان «تروریسم» را تصویب کرد


به گزارش گروه بین‌الملل فارس، مجلس سنای امریکا روز پنجشنبه به تمدید ۶ ساله قانون جاسوسی از ارتباطات مظنونان خارجی «تروریسم» رأی مثبت داد. 

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی، مجلس سنا به یک بند جنجالی در این قانون که به نهادهای اطلاعاتی این کشور اجازه می‌دهد بدون احکام قضائی اقدام به شنود ارتباطات مظنونان ادعایی اقدامات تروریستی بکنند هم رأی مثبت داده است.

«قانون شنود اطلاع خارجی»، پنجشنبه هفته گذشته با ۲۵۶ رأی موافق و ۱۶۴ رأی مخالف در دیگر شاخه قانونگذاری امریکا یعنی مجلس نمایندگان به تصویب رسیده بود.

این طرح، اکنون برای تبدیل شدن به قانون بایستی به امضای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور امریکا برسد و انتظار می‌رود او روز جمعه آن را امضا کند. 

واشنگتن‌پست، تصویب این طرح با ۶۵ رأی موافق و ۳۴ رأی مخالف در مجلس سنا را به منزله خاتمه مناقشاتی دانسته که در ماه‌های گذشته میان فعالان حقوق شهروندی و گروه‌هایی که حفظ امنیت ملی را مقدم بر حفظ حریم خصوصی افراد می‌دانند، در گرفته است. 

این مباحثات به دنبال افشاگری‌های «ادوارد اسنودن»، تحلیلگر سابق اطلاعاتی سیا درباره برنامه‌های گسترده جاسوسی امریکا از شهروندان مطرح شد.

بند جنجالی «۷۰۲» در این قانون به آژانس امنیت ملی امریکا اختیار می‌دهد ایمیل‌ها و سایر تماس‌های مظنونان ادعایی اقدامات تروریستی را از شرکت‌های آمریکایی مانند «فیسبوک» یا «آلفابت» دریافت کنند.

  انتهای پیام/ M


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی فارس

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات پس از تایید سردبیر منتشر خواهند شد.
  • نظرات حاوی افترا و غیر مرتبط منتشر نخواهند شد.

آخرین اخبار

نمای صادق

http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.irhttp://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir http://vadesadegh.ir